سرور OpenVPN چیست؟

سرور openvpn
سرور openvpn
3.7/5 - (4 امتیاز)

OpenVPN Access Server یک راه حل VPN سازمانی را برای مشاغل در هر اندازه ارائه می دهد و یک اتصال رمزگذاری شده ایمن به شبکه های خصوصی از طریق اینترنت عمومی ناامن و غیره ارائه می دهد. با این راه حل واحد، می توانید از ارتباطات داده های تجاری محافظت کنید، منابع IoT را ایمن کنید، کنترل دسترسی و تقسیم بندی شبکه را پیاده سازی کنید، و دسترسی از راه دور رمزگذاری شده به منابع ابری داخلی، ترکیبی و عمومی ارائه دهید.

 

ویژگی های Access Server

  • ساخته شده بر روی یک کد منبع باز شفاف از طریق پروژه منبع باز OpenVPN.
  • نصب، راه اندازی و مدیریت آسان از طریق یک پورتال وب مدیریت بصری.
  • گزینه های استقرار انعطاف پذیر و در دسترس بودن گسترده در بازارهای ابری.
  • پشتیبانی از شبکه مجازی سایت به سایت و دسترسی از راه دور.
  • توزیع آسان مشتریان VPN و پروفایل های اتصال.
  • روش‌های احراز هویت امن مانند PAM، RADIUS، LDAP و SAML.
  • امکان راه اندازی کنترل های دسترسی دقیق در سطح کاربر و گروه.
  • مدل مجوز اقتصادی بر اساس تعداد دستگاه‌های متصل همزمان.

ساخته شده بر روی نرم افزار منبع باز

ما OpenVPN Access Server را بر روی پروژه نرم افزار نسخه جامعه منبع باز OpenVPN ساختیم. نسخه جامعه با استفاده از یک پروتکل امنیتی سفارشی که از SSL/TLS استفاده می کند، اتصالات VPN ایمن ایجاد می کند. با بیش از ۵۰ میلیون بارگیری تا به امروز، نسخه جامعه یک پروژه OSS (نرم افزار منبع باز) پشتیبانی شده توسط جامعه است.

حتما بخوانید:   تبدیل تصاویر سیاه سفید به تصاویر رنگی با سرویس کالرایز

OpenVPN Access Server سازگاری با پروژه منبع باز را حفظ می کند. این باعث می شود VPN مستقر شده بلافاصله با نرم افزار مشتری OpenVPN در چندین سیستم عامل و دستگاه سازگار شود. Access Server می تواند محیط های Windows، macOS، Linux و سیستم عامل موبایل (اندروید و iOS) را در خود جای دهد.

 

نصب ساده

نصب OpenVPN Server ساده است، خواه آن را روی یک سرور در محل میزبانی کنید یا آن را در بازار ابری راه اندازی کنید. می‌توانید به راحتی سرور را راه‌اندازی کنید، آن را با رابط کاربری وب مدیریت میزبانی وب پیکربندی کنید و کلاینت‌ها را متصل کنید. Access Server دارای مجموعه ای داخلی از فایل های نصب کننده برای نرم افزار مشتری OpenVPN Connect است.

برنامه های سرویس گیرنده برای استفاده بلافاصله پس از نصب و هنگام دانلود از اکسس سرور، از پیش پیکربندی شده اند. این بدان معناست که سرپرست سیستم به سادگی URL مربوط به کسب و کار خود (خواه آدرس IP یا نام میزبان سفارشی) و اعتبارنامه ها را در اختیار کاربر قرار می دهد. پس از ورود به سیستم، آنها می توانند نرم افزار مشتری مورد نیاز خود را انتخاب کنند: Windows، macOS، Linux، Android یا iOS.

 

مدیریت ساده شده

OpenVPN Access Server مدیریت و پیکربندی VPN را برای هر کسی (با یا بدون دانش لینوکس) با ارائه یک سایت مدیریت قدرتمند مبتنی بر وب آسان می کند. در جایی که راه حل منبع باز به دانش بالایی در مورد همه گزینه های پیکربندی ممکن با نرم افزار نیاز دارد، OpenVPN Access Server یک رابط مبتنی بر وب ارائه می دهد. گزینه ها در یک رابط کاربری گرافیکی قرار گرفته اند که منحنی یادگیری را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

حتما بخوانید:   چطور زبان یک برنامه را در آیفون یا آیپد تغییر دهید

Access Server قابلیت‌های سرور OpenVPN، مدیریت دسترسی سازمانی، و بسته‌های نرم‌افزار مشتری OpenVPN را که محیط‌های Windows، Mac، Linux و سیستم‌عامل موبایل (اندروید و iOS) را در خود جای می‌دهند، ادغام می‌کند.
مفید برای هر سازمانی

ما سرور دسترسی OpenVPN را برای سازمان ها در هر اندازه ایجاد کردیم. با این حال، چند شخصیت وجود دارد که ما معمولاً می بینیم که سرور دسترسی OpenVPN را مستقر کرده و از آنها استفاده می کنند. این شخصیت ها را می توان به سه نوع کلی محدود کرد:

Administrator: مدیر شبکه شخصی است که وظیفه نصب، مدیریت و نگهداری راه حل های امنیتی را بر عهده دارد. مدیران شبکه OpenVPN Access Server را به راه حل های دیگر ترجیح می دهند زیرا استفاده از آن بصری است. Access Server دردسرهای غیرضروری را از بین می برد که باعث کاهش زمان و استرس صرف شده برای مدیریت و پیکربندی می شود. مدیران می توانند راه حل را به سرعت اجرا کنند و بدانند که منابع مهم بلافاصله محافظت می شوند.
صاحبان مشاغل کوچک تا متوسط: بسیاری از صاحبان مشاغل کوچک تا متوسط ​​انتخاب می کنند تا یک مشاور را برای راه اندازی OpenVPN Access Server استخدام کنند. از آنجایی که اکسس سرور به نگهداری مداوم زیادی نیاز ندارد، این کسب‌وکارها اغلب می‌توانند رویکرد «تنظیم آن و فراموش کردن» را در پیش بگیرند و تنها در صورت بروز مشکلات یا نگرانی‌ها، کمک‌های خارجی بیشتری دریافت کنند. از آنجایی که Access Server بیش از حد درگیر یا پیچیده نیست، کسب و کارهای کوچک می توانند آن را در مدت زمان کوتاهی راه اندازی و اجرا کنند.
مدیر ارشد امنیت اطلاعات: CISO اغلب بر ابتکارات فناوری در سازمان های بزرگ نظارت می کند. سازمان معمولاً یک مدیر فناوری اطلاعات خواهد داشت که مطمئن می شود VPN به درستی اجرا می شود، اما CISO بر انتخاب راه حل، نحوه استفاده از آن، داده های ارسال شده و بهترین روش ها برای ایمن سازی آن تمرکز می کند. بسیاری از CISO ها OpenVPN Access Server را انتخاب می کنند زیرا انعطاف پذیر، قابل استفاده، مقیاس پذیر و مقرون به صرفه است. CISO می داند که Access Server یک راه حل با کیفیت بالا است که می تواند تمام نیازهای VPN آنها را برآورده کند.

حتما بخوانید:   چطور تیک آبی اینستاگرام بگیریم؟

 

بیشتر بخوانید: راه اندازی سرور openvpn در میکروتیک

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف