چرا نباید لباسها را دو روز پشت سر هم بپوشیم

چرا نباید لباسها را دو روز پشت سر هم بپوشیم
امتیاز به این post

اکثر ما یک لباس را چند روز پشت سر هم می پوشیم. اما حتی اگر لباسهایتان بوی بدی ندهند، مملو از عرق و باکتری هستند و اگر آنها را به طور روزانه عوض نکنید، ممکن است عواقب ناخوشایندی برایتان داشته باشند .

  • منجر به تولید آکنه می شوند

شستشوی روزانه لباس کاری دشوار و طاقت فرسات اما اگر درگیر جوشهای ناحیه قفسه سینه یا کمرتان هستید باید لباسهایتان را روزانه عوض کنید. لباسهای کثیف، عرق و باکتری های جمع شده را به مناطقی از بدن که مو دارند منتقل می کنند و باعث مسدود شدن منافذ پوستی می شوند. عرق در ترکیب با سلولهای مرده ی پوستی باعث خارش و آکنه در هر نقطه ای از بدن می شود از جمله کمر، رانها، و حتی کفل ها .

  • باعث ایجاد بوی بد می شوند

اگر میخواهید شستشوی لباسهایتان را تا حد ممکن به تعویق بیاندازید، اختیار با خودتان است. اما لباسهای شما دچار بوهای بدی از جمله بوی عرق زیر بغل می شوند. میکروبها و باکتری ها عاشق عرق هستند و ترکیب این دو باعث ایجاد بوی نامطبوع بدن می شود.

  • ممکن است خود را در برابر میکروبهای دیگران قرار دهید

قرار گرفتن در معرض چربی ها و باکتریهای بدن خود یک چیز است و برخورد داشتن با باکتری بدن دیگران چیز دیگری است. همه ما روی پوست مان باکتری داریم و اکثر میکروبهایی که روی لباسهایمان تجمع می کنند از بدن خودمان ناشی می شوند. اما امکان دارد میکروبهای بدن دیگران را از لباسشان بگیرید و با آنکه معمولا این باکتری های بی خطرند برخی از آنها میتوانند باعث عفونتهای پوستی شوند .

  • باعث جوش زدن و قرمزی پوست می شوند

اگر متوجه دانه های خارش دار بر روی پوست خود شده اید، باید لباسهای خود را بیشتر عوض کنید. لباس در ارتباط مستقیم با پوست شماست و اگر لباسهای آلوده به آن مالیده شوند چربی و باکتری در بافت پارچه گیر کرده و موجب التهاب پوستی می شوند. با آنکه هر نوع پارچه ای ممکن است باعث خارش پوست شما شود، موادی که از الیاف ترکیبی ساخته شده اند، روی پوست خشن تر هستند و بدن در آنها مانند الیاف طبیعی نفس نمی کشد.

حتما بخوانید:   خصوصیاتی که چهره زنان را جوانتر نشان می دهد

 

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف