چرا نباید لب های کودک را بوسید

چرا نباید لب های کودک را بوسید
امتیاز به این post

مدتی قبل ویکتوریا بکهام عکسی از بوسیدن لب‎ های دخترش، بروکلین بکهام را در جشن تولد او به اشتراک گذاشت. این عکس جنجال برانگیز شد و افراد در پی این بودند که بدانند آیا این حرکت صحیحی است یا خیر. پزشکان می گویند که کودکان در محیط خانواده باید احساس عشق و امنیت کنند اما بوسیدن #لب های کودک راه مناسبی برای نشان دادن عشق پدر و مادری نیست. در ادامه دلایل این موضوع را برایتان عنوان می کنیم.

این کار درک کودک از حد و مرز مشخصی را تغییر می دهد

لب ها و دهان حد و مرز شخصی #کودک هستند. وقتی لب های کودک را می بوسید به او نشان می دهید که مرزهای بدنش به طور گسترده تری در دسترس هستند و افراد می توانند بدون هیچ مشکلی وارد این قلمرو فیزیکی آنها شوند. از جمله ی حرکات مشابه می توان محکم بغل کردن، غذا دادن زوری و قلقلک دادن خشن را نام برد. والدین با انجام این کارها، ریسک ابتلای فرزند به سندرم قربانی و ناتوانی نه گفتن را بالا می برند.

کار پاکیزه ای نیست

پزشکان و به خصوص دندان پزشکان هشدار می دهند که میکروب های زیادی در دهان ما هستند که ممکن است روی بزرگسالان تاثیر نداشته باشند، اما به کودکان منتقل شده و به آنها آسیب بزنند. و از آنجایی که سیستم ایمنی کودک ضعیف تر است، عفونت های خطرناکی از راه بزاق دهان ممکن است به او انتقال پیدا کنند.

حتما بخوانید:   ۵ دلیل علمی برای این که نباید مانع از خروج گازهای دستگاه گوارش شویم

کودک ممکن است از روی مهربانی شروع به بوسیدن دیگران از لب ها کند

کودک ممکن است همانطور که در منزل به او یاد دادید رفتار کند، اما خارج از محیط خانواده و برای نشان دادن محبتش دیگران کودکان و بزرگسالان را از لب ببوسد. اگرچه والدین از این رفتار قصد و غرضی ندارند، اما کودک از راه تقلید این حرکت را انجام می دهد و بدون توجه به پیامدهای آن، این رفتار را روی دیگران انجام می دهد. به همین دلیل است که توصیه می شود تنها گونه ها و پیشانی را ببوسید.

 آیا شما هم با این رفتار موافق هستید؟ دلایل خود را با ما در میان بگذارید.

 

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف