۳ فعالیتی که باعث تقویت عزت نفس می شود

۳ فعالیتی که باعث تقویت عزت نفس می شود
امتیاز به این post

 

کارهایی که باعث تقویت عزت نفس می شوند، اشکال مختلفی دارند. فعالیتهایی چون ورزش کردن، بازی کردن در یک نمایش یا آشپزی کردن تنها برخی از شیوه های بسیاری است که میتواند باعث بالا رفتن عزت نفستان شود. در واقع این روشها بسیار زیادند اما هدف، پیدا کردن موضوعی شخصی است که مناسب شما و وضعیت ذهنی تان باشد. در زیر به سه ایده خوب اشاره می کنیم که در این زمینه به شما کمک می کند.

این فعالیتها ماهیتی عمومی دارند اما دید شما نسبت به آنها، آنها را تبدیل به گزینه مناسبی برای شرایط خاص تان می کند.

۳ فعالیت افزایش دهنده عزت نفس

  • خاطرات تان را ثبت کنید. نوشتن، همانطور که برای روان شناسانان و مربیان زندگی شناخته شده است، یکی از موثرترین فعالیتها برای افزایش عزت و اعتماد به نفس است. یک دفتر خاطرات داشته باشید تا همه دستاوردها و راه حل های خلاقانه خود را در کنار شکست های تان بنویسید. با نوشتن می توانید ترس ها و تردیدهای خود را کشف کرده و اهداف و مقاصدی را برای پیشرفت شخصی خود تعیین کنید. هنگامی که تصمیم گرفتید کاری را انجام دهید ، روی کاغذ بنویسید و آن را به وظیفه خود تبدیل کنید.
  • در امور همگانی شرکت کنید. هیچ کس شما را مثل خودتان نمی شناسد اما گاهی اوقات خوب است که از مرزها فراتر روید و مدتی جزیی از گروه آنها شوید. شرکت کردن در کاری فراتر از کارهای خود، در خودشناسی به شما کمک می کند. از شما برای مشارکت کردنتان تقدیر می شود و این تقدیر ممکن است همان چیزی باشد که برای افزایش عزت نفس به آن نیاز دارید.
  • با ترسهایتان روبه رو شوید. هر کسی در زندگی از چیزی می ترسد اما در کسانی که عزت نفس پایینی دارند، این نگرانی ها بیمارگونه می شود.  لیستی از مواردی که باعث ایجاد ترس در شما می شوند بنویسید و قاطعانه تصمیم بگیرید که با آنها مقابله کنید.  هر ترس جدیدی که با آن روبه رو می شوید، عزت و اعتماد به نفستان را بالا می برد. فعالیتهای انتخابی تان باید در شما حس قدرت ایجاد کند. با این سه ایده شروع و آنها را به عادت تبدیل و با هر موقعیت زندگی خود با اعتماد به نفس برخورد کنید.
حتما بخوانید:   12 راهکار برای غلبه بر اضطراب

 

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف