۶ عادت صبحگاهی آسیب رسان برای پوست

امتیاز به این post

روتین مراقبت از پوست شما میتواند به شکلی باشد که تمام نیازهای پوستی شما را برطرف کند اما ممکن است نادانسته اشتباهاتی را در زمینه مراقبت از پوست خود مرتکب شوید. از خوردن صبحانه تکراری گرفته تا زدن ضد آفتاب به هنگام خروج از خانه، عللی برای بروز چین و چروکهای پوستی وجود دارد که کمتر به آنها توجه کرده اید.

  • هر روز برای صبحانه بلغور جو می خورید

خوردن یک کاسه بلغور جو دوسر برای صبحانه خوشمزه بوده و روشی  سالم  برای آغاز یک روز جدید است. اما اگر آن را به طور روزانه مصرف کنید، ممکن است به شکل غیرعمدی به بدن و پوست خود آسیب برسانید. وقتی به طور مرتب بلغور جو مصرف کنید، بدن خود را از سایر مواد مغذی محروم می کنید که در نهایت باعث سوء تغذیه و خشک شدن پوست می شود.

  • دوشهای طولانی مدت میگیرید

گرفتن دوش آب گرم طولانی روشی عالی برای آغاز یک روز کاری است بخصوص زمانی که بیرون هوا سرد باشد. اما عادت دوش گرفتن روزانه به پوست شما صدمات زیادی وارد می کند. آب داغ به لایه محافظتی پوست که رطوبت پوست را حفظ می کند آسیب می رساند، و باعث بالا رفتن سرعت پیر شدن پوست می شود. اگر صورتتان را زیر دوش می شویید تا کمی در وقتتان صرفه جویی کنید، به مویرگهای پوست صورتتان آسیب می رسانید زیرا آب داغ باعث کشیده شدن آنها می شود

  • اولین کاری که در روز می کنید نوشیدن یک فنجان قهوه است

بسیاری از افراد نمیتوانند روز خود را بدون نوشیدن یک فنجان قهوه داغ تصور کنند . قهوه به جز خوشمزه بودن برای پوستتان فواید زیادی دارد. اما اگر هر روز قبل از صبحانه آن را بنوشید، به جای آنکه به پوستتان کمک کنید بیشتر به آن آسیب می رسانید. قهوه یک نوشیدنی ادرارآور قوی است که باعث می شود کمی بدنتان بی آب شود. در نتیجه مواد سمی به سختی میتوانند از طریق پوست از بدنتان خارج شوند و دچار چروک های زودرس می شوند.

  • تنها زمانی که خورشید می تابد ضد آفتاب می زنید

ضدآفتاب به محافظت از پوست تان در زمانی که بیرون از خانه هستید کمک می کند اما استفاده از آن در محیط خانه نیز از پیر شدن پوست جلوگیری می کند. با اینکه شیشه بکار رفته در ماشینها، منازل و پنجره شرکتها بیشتر پرتوهای فرابنفشِ ب خورشید را می گیرد، اما همچنان از پرتوهای  فرابنفش آ خورشید جلوگیری نمی کند. بنابراین حتی اگر کل روز را داخل دفتر و بدون رفتن به محیط بیرون کار می کنید، بهتر است برای کمک به پوستتان برای جوانتر ماندن ضد آفتاب بزنید.

  • از یک روتین تکراری برای محافظت از پوست استفاده میکنید

وقتی صبح با عجله میخواهید از منزل بیرون بروید، ساده تر آن است که شوینده و مرطوب کننده ای که شب قبل استفاده کرده اید را بزنید. با آنکه استفاده از کرمها و ماسکها برای نوع پوست شما بسیار مناسب ست، استفاده از همان محصولات به شکل روزانه کمکی به پوست تان نمی کند. متخصصان پوست برای کمک به درخشندگی پوست، توصیه می کنند با توجه به هر  فصل، روتین محافظت از پوست خود را تغییر دهید و به جای استفاده از شوینده های  پاکسازی کننده در فصلهای سردتر سال از شوینده های ملایمتری استفاده کنید.

  • از شوینده صورت نامناسبی استفاده می کنید

اگر به هنگام بیدار شدن متوجه چرب بودن پوست خود می شوید، یک دلیل علمی برای آن وجود دارد. بدن شما در طول شب آب از دست می دهد و  برای جلوگیری از کم آبی، سبوم بیشتری تولید می کند و باعث می شود با صورتی چرب از خواب بیدار شوید. اما حتی اگر تحمل این چربی را ندارید و میخواهید پوستتان مات به نظر برسد از شوینده هایی که فرمول غلطی دارند استفاده نکنید. بهتر است صورت خود را با آب ولرم و یک شوینده ملایم بشویید   و قبل از خشک شدن کامل پوست به آن مرطوب کننده بزنید.

حتما بخوانید:   اگر قبل از خواب از گوشی خود استفاده کنید چه اتفاقی می افتد

 

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف