۸ دلیل برای دوست داشتن دشمنان

۸ دلیل برای دوست داشتن دشمنان
امتیاز به این post

 

همه ما دشمنان خود را داریم. افرادی که از رنج و بدبختی ما لذت می برند. برخی اوقات، دشمنی به دلیل تفاوت شخصیتی شما با طرف مقابل اتفاق می افتد و گاهی نیز وقوع اتفاقات خاصی سبب آن می شود؛ اما مواردی نیز وجود دارد که برخی از افراد ظاهرا بدون هیچ دلیلی از شما متنفر هستند.

صرف نظر از نحوه برخورد بدخواهان و بر خلاف الگوی معمول، شما باید به دلایل زیر از اینکه دشمن دارید، خوشنود و قدردان باشید. در این مقاله به شما یاد خواهیم داد که چرا نه تنها نباید دشمنان تان برنجانید، بلکه باید آنها را به خود نیز علاقه مند کنید.

یک روش کاربردی برای کنترل خشم فرا می گیرید

راستش را بخواهید، دشمنان شما بهترین افرادی هستند که می توانند به شما در یادگیری مدیریت خشم کمک کنند. آنها می توانند به بدترین شکل ممکن شما را عصبانی کنند و به شما در تلاش برای کنترل خشم یاری رسانند.

شما نمی توانید با تمام وجود از کسی که دوستش دارید عصبانی شوید و فقط در صورتی می توانید عصبانیت خود را مدیریت کنید که فردی واقعا شما را عصبانی کند.

حتما بخوانید:   چگونه روابط والدین تان بر زندگی شما تاثیر می گذارد

شما باید به صورت عملی مدیریت خشم را یاد بگیرید و تنها یادگیری مطالب به صورت تئوری چندان موثر نیست.

دشمنان شما مانند درمانگرانی هستند که به آنها احتیاج دارید. از آنجا که احتمالا از آنها متنفر هستید، فرصتی برایتان فراهم می کنند تا شرایط لازم برای کنترل عصبانیت را داشته باشید.

فرصتی برای رقابت سالم به دست می آورید

ممکن است متوجه این موضوع نباشید، دشمنانتان رقبای بزرگی برای شما هستند، زیرا آنها به شما در مهار رقیب کمک می کنند (گاهی اوقات تا زمانی که با طرف مقابل روبرو نشوید، روش رقابت و ارتباط با او را یاد نمی گیرید).

شما انگیزه مناسبی برای رقابت کسب می کنید و این موضوع می تواند تا میزان زیادی به پیشرفتتان کمک کند و منجر به موفقیت شما شود.

با این حال، بسیار مهم است که به یاد داشته باشید، کار کردن در برابر حریف دشوار است و نباید در این رقابت اصول اخلاقی را زیر پا بگذارید و یا به خود آسیب وارد کنید. رقابت سالم تمام چیزی است که به آن نیاز دارید تا در این راه موفق شوید.

اظهارات منفی آنها می تواند به شما در دستیابی به موفقیت کمک کند

درست است که دشمنان هرگز حرف های خوبی درباره شما نمی گویند. با این حال، به همان اندازه که ممکن است همه جا با نفرت درباره شما سخن بگویند، احتمالا حقایقی نیز در کلام آنها وجود دارد.

به عنوان مثال، هر وقت سخن نامناسب و یا  آزاردهنده ای از دشمنان خود می شنوید، ممکن است باعث شود تا نگاهی به گذشته خود بیندازید و خود را ارزیابی کنید. این احتمال وجود دارد که آنچه دشمن شما گفته است، درست باشد و روبرو شدن با آن واقعیت گامی اساسی در کمک به شما برای رسیدن به یک فرد بهتر است. این گواهی دیگری بر این واقعیت است که دشمنان می توانند به روش خود درمانگر باشند.

حتما بخوانید:   5 علامت هشدار که نشان می دهد شما از غمگین بودن لذت می برید

دشمنان شما می توانند متحدین قدرتمندی باشند

دوست داشتن دشمنان، می تواند به معنای تلاش برای تعامل و برقراری صلح با آنها باشد. در پایان، اگر بتوانید موارد مشترکی با آنها پیدا کنید، موفق خواهید شد که یک دوست دیگر داشته باشید و چه کسی به دوستان احتیاج ندارد؟

حتی آنها می توانند در دراز مدت با شما همکاری کنند. شما می توانید مهارت های ارتباطی خود را بهبود ببخشید که امتیاز بسیار بزرگی برای شما محسوب می شود.

به شما کمک می کند تا نقاط مثبت زندگی خود را ببینید

در بسیاری از موارد منفی، یک قسمت مثبت نیز می توان پیدا کرد.

بعضی اوقات، آگاهی از این واقعیت که دشمن دارید به شما کمک می کند تا روی بسیاری از نکات مثبت و خوبی که در زندگیتان وجود دارد، متمرکز شوید. ما بارها، از مهم ترین مسائل زندگی خود غافل می شویم. این می تواند ناشی از نگرانی بیش از حد ما نسبت به دشمنانمان باشد.

این موضوع می تواند سبب شود که یک گام به عقب بردارید و از انسان های خوبی که در اطرافتان وجود دارد، قدردانی کنید.

 ممکن است یک سو تفاهم وجود داشته باشد

در برخی موارد ممکن است، دشمن شما نیز بی تقصیر باشد و تنها در مورد شما دچار سوظن شده باشد. شاید شما نیز علت به هم خوردن رابطه را ندانید و دشمن شما کمک کند تا از آن آگاهی کسب کنید.

نزدیک شدن به دشمنان به شما کمک می کند تا دلیل دشمنی را بفهمید. این به نوبه خود، به شما کمک می کند تا در جهت بهبود روابط قدم بردارید. به هر حال سو تفاهم ها اتفاق می  افتند و شما باید بتوانید در جهت رفع آنها تلاش کنید.

حتما بخوانید:   چطور خودمان را بخشیده و زیاد به خودمان سخت نگیریم

یاد می گیرید که از عشق نیز قدردانی کنید

یادآوری مداوم این واقعیت که دشمنانی نیز وجود دارد، به شما کمک می کند تا کسانی که دوستتان دارند را نادیده نگیرید. عشق و نفرت دو احساس متضاد هستند و ممکن است هر فرد لحظه ای دیگری را تحت الشعاع قرار دهد.

با این حال، اگر همیشه در اطرافتان دشمنانی وجود دارند، همواره افرادی هم وجود دارند که شما را دوست دارند و به خاطر عشقی که به شما می دهند، باید قدردان آنها باشید. هرگز نگذارید نفرتی که از دشمنانتان در شما به وجود آمده است، جای آن را بگیرد.

آیا واقعا به نفرت نیاز دارید؟

حقیقت این است که دشمنان فقط به همراه خود احساسات سمی می آورند و سبب می شوند تا شما واکنش های بسیار بدی از خود نشان دهید. اگر واقعا زندگی سعادتمندی را تجربه می کنید، نباید بگذارید این احساسات بد شما را تحت تاثیر قرار دهند.

نفرت بد است و باید تمام تلاش خود را بکنید تا از شر آن خلاص شوید. این یک واقعیت بدیهی است که هیچ کس نمی تواند در زندگی از بروز احساسات مختلف اجتناب کند و نفرت نیز یکی از عمیق ترین احساساتی است که با آن روبرو می شوید.

 

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف