۱۰ تفاوت نامحسوس در بدن زنان و مردان

10 تفاوت نامحسوس در بدن زنان و مردان
5/5 - (1 امتیاز)

 هر چیزی در بدن ما تحت تاثیر جنسیت ماست از سلولهایمان تا اندامهایمان. نه به این دلیل که مردان و زنان هورمونهای متفاوتی دارند بلکه به این دلیل که سلولهای بدن آنها دی ان آ را به شکل متفاوتی تعبیر می کند و در نهایت جنسیت مان را مشخص می سازد.

 • حافظه با جنسیت در ارتباط است

حافظه زنان حتی از دوران کودکی نسبت به حافظه مردان بهتر است. بعد از دوران بلوغ این تفاوت بارزتر می شود و تا بزرگسالی ادامه می یابد. زنان معمولا بهتر و سریعتر حافظه کلامی خود را پرورش می دهند  – مانند دانستن تاریخ مراسم گذشته، نشان دادن احساسات بیشتر به هنگام به یادآوردن خاطرات گذشته و به توجه به جزییات بیشتر در مورد رویدادهای آینده . حالا میدانید چرا همسرتان تاریخ دقیق حرفی که زده اید را همیشه به یاد می آورد .

 • حس بویایی در زنان قوی تر است

در تحقیقی نشان داده شد که ۵۰ درصد از زنان نورونهای بیشتری در مراکز بویایی خود دارند .  این مراکز در مغز بو را تعبیر می کنند. این موضوع حتی در نوزادان دختر نیز قابل مشاهده است. در گذشته حس بویایی قویتر به زنان در  انتخاب همسر و تولید مثل کمک می کرده است. امروزه محققان دریافته اند که زنها حتی میتوانند شخصیت افراد را بو بکشند. در دوران تخمک گذاری  بوی هورمون مردان برای زنان ۱۰ هزار برابر قوی تر می شود. زنان همچنین در اثر استشمام بویی تند سریعتر دچار حالت تهوع می شوند. تعجبی ندارد که زنان موجوداتی حساس به حساب می آیند .

 • اندازه قلب زن و مرد متفاوت است

همه ما میدانیم که مردان از نظر فیزیکی از زنان قوی ترند اما این شامل قلبشان نیز می شود. مردان قلب بزرگتری دارند و به همین دلیل آرامتر می تپد. متوسط ضربان قلب در یک مرد ۷۰ تا ۷۲ تپش در دقیقه است در حالیکه ضربان قلب برای زنان بین ۷۸ تا ۸۲ بار در دقیقه است .

 • در توانایی هایشان تفاوت وجود دارد

مردان برخی از کارها را بهتر از زنان انجام می دهند و برعکس. با این حال نه به این دلیل که باهوش ترند بلکه به این دلیل که نیمکره های مغزی متفاوتی دارند . برای مثال مردان بهتر از زنان می توانند کارهایی که نیازمند به هماهنگی بین چشم و دست است را انجام دهند در حالی که زنان در تجزیه تحلیل کردن، استدلال کردن و هم زمان چند کار انجام دادن بهترند و عملکرد اجتماعی و دامنه توجهی بالاتری دارند . این موضوع به خصوص در کودکان ۱۲ تا ۱۴ سال دیده می شود .

 • قوه چشایی به جنسیت بستگی دارد

زنان معمولا پرزهای چشایی بیشتری نسبت به مردان دارند که باعث می شود تمامی مزه ها را بچشند آنها مزه هایی از جمله ترشی و تلخی را بهتر از مردان احساس می کنند ( بخصوص در دوران بارداری ) این حس چشایی قوی تر برای ابر- تسترها رخ می دهد و ۳۵ درصد از زنان این خصیصه را دارند . زنانی که در دوران باروری هستند نسبت به زنان جوانتر و پیرتر قوه چشایی قوی تری دارند.

 • تجمع چربی در زنان بیشتر صورت می گیرد

از آنجایی که مردان تستوسترون بیشتری درند سریعتر وزن از دست می دهند . زنان در حدود ۶ تا ۱۱ درصد از بدنشان از چربی تشکیل شده و دلیل آن بارداری است. حتی اگر زن باشید و در طول روز کالری کمتری مصرف کنید، باز هم نسبت به یک مرد چربی بیشتری دارید .

 • پوسیدگی دندان به جنسیت مرتبط است

زنان زودتر از مردان دچار پوسیدگی دندان می شوند. این موضوع به اجداد ما برمیگردد. زمانی که به تازگی به کشاورزی روی آورده بودند . زنان مسئول تهیه غذا بودند و در طول تهیه غذا میان وعده می خوردند . همچنین زنان در دوران بارداری بیشتر گرسنه می شوند زیرا هورمونهای آنها به هم می ریزند و باعث تولید بیشتر بزاق و پوسیدگی دندان می شوند . بهتر است خانمها بیشتر به دندان پزشک مراجعه کنند

 • قوه شنوایی با ژنتیک ارتباط زیادی دارد

تحقیقات نشان می دهند که مردان پنج و نیم برابر بیشتر از زنان شنوایی شان را از دست می دهند اما این موضوع در نوزادان مشهود نیست. محققان میگویند این تفاوت به علت سبک زندگی مردان است که بیشتر در معرض صدا و خطر ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی هستند . با این حال برخی می گویند زنان شنوایی بالاتری دارند که این بخصوص در دوران میانسالی بیشتر است اما با بالا رفتن سن آنها کاهش می یابد.

 • افرادی که دستان کوچکتری دارند به حس لامسه حساسترند

بر اساس یک تحقیق، افرادی که انگشتان شان کوچکتر است حس لامسه قوی تری دارند  از آنجایی که دست زنان کوچکتر از مردان است، حس لامسه را قوی تر احساس می کنند . علت آن میتواند دریافت کننده های حسی باشد  – که در زمانی که دست کوچکتر باشد به همدیگر نزدیکترند . برای همین است که محرکهای بیرونی زیادتر را شناسایی می کنند. با این حال برخی مردان انگشتان کوچکتری نسبت به آنچه باید داشته باشند دارند و نسبت به زنی که انگشتان بزرگتری دارد حساسترند . حس لامسه بیشتر از جنسیت به اندازه دست بستگی دارد

 • روند درمان در زنان و مردان متفاوت است

وقتی نوبت به زخم های پوستی می رسد، زخم مردان آرامتر از زنان التیام می یابد زیرا آنها تستوسترون بیشتری در بدنشان دارد. مردان سن بالاتر از زنان مسن تر دیر تر شفا می یابند . با آنکه زنان بعد از تصادف علایم شدیدتری دارد  مردان زمان بیشتری برای درمان کامل نیاز دارند .

حتما بخوانید:   اگر به جای بینی با دهان نفس بکشید چه اتفاقی برای بدنتان می افتد

 

 

از سراسر وب

 • کارخانه ظروف یکبارمصرف