۱۰ راهنمایی ضروری در مورد مراقبت از نوزادان که والدین باید بدانند 

10 راهنمایی ضروری در مورد مراقبت از نوزادان که والدین باید بدانند 
امتیاز به این post

کودک طوفانی از شادی و هیجان است اما میتواند همزمان شما را نسبت به خودتان و انتخابی که کرده اید دچار شک و تردید کند. هیچ کس به ما نحوه والدین بودن را یاد نمی دهد اما میتوانیم به شکلی این موضوع را بیاموزیم که مطابق با خواسته ها و انتظارات فرزندان مان باشد. اتخاذ برخی راه حلهای عملی، به شما در تحمل و کنار آمدن با شرایط کمک می کند و باعث می شود اعتماد به نفس بیشتری در روابط تان با کودک خود داشته باشید . چه شما بار اولی باشد که بچه دار می شوید یا در این زمینه تجربه داشته باشید، در زیر توصیه و راهکارهایی به شما ارائه می دهیم که به شما در مراحل اولیه زندگی نوزادتان کمک می کند

 • ساعات بیداری مشخص

زمان بندی صحیح برای چرتهای روزانه و خواب شبانه نوزاد شما حیاتی است. با آنکه بدست آوردن زمان صحیح بیداری نیازمند آزمون  و خطاست، اما این تلاش قطعا ارزشش را دارد . اگر کودک شما زیر یکسال سن دارد، زمان بیداری او را بین ۳۰ تا نود دقیقه بگذارید. وقتی نوزادی بین اوقات بیداری اش می خوابد ، خواب بهتری دارد و در نتیجه خوشحالتر است.

 • از لباس سرهمی استفاده کنید

تجربه بچه دار شدن استرس آور و خسته کننده است برای همین استفاده از برخی از ترفندها برای ساده تر کردن زندگی با آنها روشی هوشمندانه برای تخلیه مقداری از بار این فشار است.  وقتی در حال تعویض پوشک او هستید و کودکتان دست و پا می زند و نمیتوانید جلوی تکان خوردن او را بگیرید، سرهمی او را بالا بکشید و دستهای او را داخلش قرار دهید. سپس پشت سرهمی را به جلوی آن متصل کنید تا دستهای او سر راهتان قرار نگیرد. دور کردن دست کودکان از قسمتهای کثیف پوشک رویکردی بدون درد است.

 • پوشاندن با حوله مرطوب
حتما بخوانید:   چرا کودکان برای آنکه تبدیل به افراد بالغ سالمی شوند به خاطرات خوب نیاز دارند

حمام کردن کودک تجربه ای هیجان انگیز برای والدین و فرزندان است. شما باید کودک خود را گرم نگه دارید، وقتی خیس است او را زمین نیاندازید و آرام کنید. در این بین نباید خودتان خیس شوید. وقتی نوزدتان را می شویید او را در حوله ای مرطوب در وان بپیچید . با این کار او را گرم نگه می دارید.

 • بند آوردن گریه کودک

گریه کردن شکل اولیه ارتباط نوزادان است. اگر نوزاد گرسنه یا خسته باشد یا نیاز به تعویض پوشکش داشته باشد، همیشه روشی برای اطلاع دادن به شما پیدا می کند . وقتی کودک شما دست از گریه کردن بر نمی دارد، به تاکتیک هایی برای کنار آمدن با شرایط دشوار دارید . یکی از رایج ترین روشها آن است که دستان کودک را روی قفسه سینه اش بگذارید، سپس به آرامی آنها را بالا و پایین کنید و صورتش را با دست چپ تان و باسنش را با دست راست پایین نگه دارید.

 •  روش آرنج به زانو

نوزادان معمولا دچار نفخ معده می شوند و وقتی گریه می کنند به والدین احساس استیصال دست می دهد . خوشبختانه تکنیکهایی وجود دارد که به نوزاد شما در غلبه بر دل درد کمک می کند . برخی از مادران استراتژی های خود را برای درمان نفخ کودکان با ما به اشتراک گذاشته اند، موفق ترین استراتژی روش آرنج به زانو است. کودک را به کمر بخوابانید، پاها را به داخل شکم فشار دهید و تا جایی که کودک اعتراضی نکند نگه دارید. شبیه به حرکت پادوچرخه است اما تاثیرگذاری آن بیشتر است.

 • کشیدن دستمال مرطوب سرد روی شکم

ممکن است به هنگام تعویض پوشک نوزادتان ، به روی شما ادرار کند. اما روشهای زیادی برای جلوگیری از ادرار کردن نوزاد به روی شما وجود دارد. این گونه تصور می شود که احساس سردی باعث میشود نوزاد ادرار کند. قبل از تعویض پوشک دستمال مرطوبی را به روی ناف نوزادتان بکشید . سپس میتوانید آن را عوض کنید. کودک به دلیل سرما قبل از تعویض پوشکش ادرار می کند و در نتیجه شما کثیف نمی شوید .

 • تمیز کردن لثه ها و زبان

با آنکه بسیاری از مردم عکس این فکر می کنند، بهداشت دهانی برای نوزادان ضروری است. با آنکه نوزادان دندان ندارند، لثه ها و زبان آنها نیازمند تمیز کردن است تا باکتریها در آن رشد نکرده و دچار عفونت نشود . تنها کاری که باید انجام دهید این است که ابتدا دستان خود را کامل بشویید، سپس تکه ای گاز استریل را به دور انگشتتان بپیچید و در آب گرم خیس کنید. دهان کودک را به آرامی باز کنید و آن را به روی سطح لثه ها و زبان او بکشید.

 • گرم کردن آب حمام

اولین حمام کردن کودک برای والدین چالش بزرگی است. ممکن است نگران باشید که کار خطرناکی انجام دهید و سلامت کودک را به خطر بیاندازید. شما باید هر کاری را برای ایجاد احساس راحتی در نوزاد انجام دهید. آب گرم در الویت لیست تان قرار دارد. نوزاد از این که احساس کند در رحم قرار دارد لذت می برد. به جز آن، در زمان حمام کردن باید آب تا کمر نوزاد باشد. دمای بدن در این حالت ایده آل است.

 • نویز سفید برای خواب کودک

اکثر نوزادان با صدای پس زمینه بهتر می خوابند تا در سکوت کامل. بسیاری توصیه می کنند در زمان استراحت نوزاد از نویز سفید استفاده کنید. نویز سفید از فرکانس بسیار پایین تا بسیار بالا وجود دارد. گردش پنکه، مثالی از نویز سفید است که به خواب کودک کمک می کند. ماشین های تولید کننده نویز سفید محیطی آرام بخش را برای نوزادان ایجاد کرده، گریه آنها را کاهش داده و باعث می شوند آنها سریعتر و راحتتر بخوابند .

 • تا کردن سرهمی

اکثر والدین فکر می کنند به هنگام تمیز کردن نوزادشان باید لباس راحتی کودک را از پا در بیاورند . البته این کار ممکن است اما نیاز به زمان و تلاش بیشتری دارد . در عوض از پاکت های نامه در ناحیه گردن سرهمی استفاده کنید. این پاکت ها به شما اجازه میدهد تا به جای آنکه سرهمی را از سر او بیرون بیاورید از پاهایش بکشید و بدن نوزاد آلوده نشود.

حتما بخوانید:   فرزندان خود را بیشتر ببینیم

 

 

از سراسر وب

 • کارخانه ظروف یکبارمصرف