۱۰ نکته ای که می توان بر اساس رنگ چشم افراد درباره آنها فهمید

10 نکته ای که می توان بر اساس رنگ چشم افراد درباره آنها فهمید
4/5 - (4 امتیاز)

 

 

رنگ چشم های تقریبا ۷۹ درصد از مردم جهان قهوه ای است. ۸ تا ۱۰ درصد مردم چشمان آبی و ۵ درصد هم چشم های میشی (سبز- قهوه ای) دارند، و فقط ۲ درصد از جمعیت دنیا دارای چشم های سبز هستند.

برخی محققان سعی کرده اند بین رنگ چشم و ویژگی های شخصیتی ارتباطی پیدا کنند، و برخی الگوهای مشترک هم در این زمینه کشف شده است.

۱- زنانی که چشم هایی با رنگ روشن دارند درد را بهتر تحمل می کنند

در یک مطالعه مشخص شد زنانی که چشم سبز یا آبی دارند بهتر از زنان دارای چشم های قهوه ای یا میشی می توانند درد و استرس را تحمل کنند. به نظر می رسید گروه اول در دوران بارداری و هنگام زایمان درد کمتری دارند. علاوه بر این زنان چشم روشن پس از تولد فرزندشان اضطراب و افسردگی کمتری را تجربه کردند در حالیکه گروه دارای رنگ چشم تیره افکار منفی بیشتری داشتند.

حتما بخوانید:   7 نکته غافلگیرکننده در مورد بدن مردان

۲- مردم، افراد دارای چشم های قهوه ای را قابل اعتماد می دانند

در یک نظرسنجی از ۱۰۱۶ زن ۱۶ تا ۳۵ ساله مشخص شد که این افراد اغلب رنگ چشم را با ویژگی های خاصی مرتبط می دانند. محققان دریافتند افرادی که چشمان قهوه ای دارند معمولا از نظر دیگران باهوش و مهربان قلمداد می شوند. علاوه بر این مردم معمولا به چشم قهوه ای ها بیشتر اعتماد می کنند.

۳- افرادی که چشمان آبی دارند شیرین و جذاب به نظر می رسند

در نظرسنجی فوق نتایج دیگری هم به دست آمد. افراد چشم روشن مهربان تر و شیرین و جذاب به نظر می رسیدند. بیشتر شرکت کنندگان رنگ چشم تیره را با هوش مرتبط می دانستند و تنها ۷ درصد آنها درباره چشمان آبی چنین نظری داشتند. در عوض، چشم آبی ها از نظر جسمی جذاب تر بودند.

۴- افراد چشم سبز خلاق، متفاوت و خاص به نظر می رسند

۲۹ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی بالا گفتند که افراد چشم سبز را جذاب تر از همه می دانند. بعلاوه صاحبان چشم های سبز رنگ خلاق و به نوعی متفاوت از دیگران به نظر می رسیدند. قبلا در برخی مناطق رنگ سبز چشم را نحس یا شیطانی می دانستند، احتمالا به این خاطر که چشم سبز بسیار نادر است.

۵- مردان دارای چشم های قهوه ای روشن بیشتر از زنانی با همین رنگ چشم مشکلات روانپزشکی دارند

یکی از یافته های بسیار جالب پژوهشگران این است که ظاهرا افراد دارای چشمان قهوه ای روشن مشکلات روانپزشکی بیشتری نسبت به افرادی با چشم های قهوه ای تیره یا سیاه دارند. در ضمن مردان این گروه نسبت به زنان از ثبات کمتری (۴۷/۶۸ درصد) برخوردارند.

  1. زنانی که چشمان سیاه دارند ممکن است کمتر اجتماعی بوده و عزت نفس کمتری هم داشته باشند

همان نظرسنجی بالا نشان داد که ۳۸/۶۵ درصد از زنان دارای چشمان سیاه خیلی اجتماعی نیستند. همچنین این زنان ممکن است در مقایسه با مردان چشم سیاه عزت نفس و جاه طلبی کمتری داشته باشند. مردان این گروه شخصیت پویاتری داشتند و بسیاری از آنها تندخو و تکانشی و اغلب علاقمند به ماجراجویی های خطرناک بودند.

حتما بخوانید:   چرا نباید روی پله برقی راه رفت؟

۷- افراد چشم آبی ممکن است از امتحان کردن چیزهای جدید بیشتر لذت ببرند

یک نظرسنجی دیگر نشان داد که بیشتر مردم افراد دارای چشمان آبی را مهربان و با اعتماد به نفس می دانند. بعلاوه مشخص شد که چشم آبی ها از امتحان کردن چیزهای جدید، دوست شدن با افراد جدید، ماجراجویی و انجام فعالیت های سالم خیلی لذت می برند.

۸- افراد دارای چشمان میشی در شرایط پرفشار عملکرد خوبی دارند

در یک پژوهش روشن شد که ۷/۵۰ درصد از افراد دارای چشمان میشی در شرایط پرفشار و پر استرس عملکرد خوبی دارند و همچنین علاقه بیشتری به شغل خود نشان می دهند. در این تحقیق، زنان گفتند که برخلاف باور رایج درباره جذابیت مردان چشم آبی، دو رنگ میشی و سبز را جذاب ترین رنگ چشم برای مردان می دانند.

۹- افرادی که چشمان سبز دارند به آینده خود خوش بین تر هستند

افراد چشم سبز هم مثل چشم میشی ها در مسائلی مانند تعیین اهداف، خوش بین بودن به آینده و علاقه به شغل خود رتبه های برتر را تصاحب کردند. بعلاوه این گروه بیشتر برای زندگی خود اهدافی تعیین نموده (۹/۶۵ درصد) و به طرح ها و فعالیت هایی که به نظرشان مهم بود کمک می کردند (۴۸ درصد).

۱۰- چشم قهوه ایها ترجیح می دهند به بهترین شکل ممکن زندگی کنند

۵/۳۶ درصد از افراد دارای چشمان قهوه ای یک وجه اشتراک داشتند: زندگی در حال و امروز، و به بهترین شکل ممکن. این گروه تماس چشمی با دیگران را آسان تر حفظ می کردند (البته بعد از چشم سبزها)، که در محل کار می تواند برایشان مفید باشد.

حتما بخوانید:   16 واقعیت در مورد حیوانات که اثبات میکند هر حیوانی یک ویژگی غیرزمینی دارد

 

نتایج نظرسنجی درباره جذابیت رنگ های چشم مختلف

طبق نتایج نظرسنجی، بالاترین امتیاز از نظر جذابیت به چشم های خاکستری تعلق گرفت، هرچند بین مردان و زنان تفاوت هایی هم به چشم می خورد:

از نظر مردان، جذاب ترین رنگ چشم برای زنان خاکستری بود و آبی در جایگاه دوم قرار گرفت.

از نظر خانم ها، جذاب ترین رنگ چشم برای مردان سبز و میشی بود.

 

چشم های شما چه رنگی است؟ دوست داشتید چه رنگی باشد؟

 

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف