۱۱ نشانه که بدنتان با آنها به شما هشدار می دهد

11 نشانه که بدنتان با آنها به شما هشدار می دهد
امتیاز به این post

برخی از نشانه ها با آنکه ممکن است همگی نگران کننده نباشند، ممکن است هشداری برای مشکلاتی بزرگتر باشند که آنها را نادیده میگیریم. وقتی سلامتی ما در خطر باشد، بهتر است نسبت به این علایم دقت کنیم. در نتیجه به محض مشاهده این علایم با پزشک خود مشورت کنید.

 • شوره و ریزش موی سر

پوسته پوسته شدن پوست سر یک مشکل رایج است که معمولا با ریزش مو همراه می باشد و میتواند نشان دهنده کمبود ویتامینها و مواد معدنی باشد. سطح پایین روی، ویتامین ب۲، ب۳، ب۶ و ب۷،  و همچنین آهن، یکی از علتهای این مشکل است

 • دستان و انگشتهای چروک خورده

چروک خوردن قسمتهای مختلف بدن طبیعی است و نشانه پیر شدن می باشد. معمولا وقتی به مدت طولانی در آب هستیم نوک انگشتانمان چروک می خورند. اما وقتی دستان مان بیش از حد چروک خورده شده و خاصیت الاسیتیسته خود را زودتر از سایر قسمتهای بدن از دست می دهند، بدنتان در حال فرستادن پیامی به شما می باشد. چین و چروک انگشتان بدون قرار گرفتن در معرض آب به معنای بی آب شدن بدن، گردش خون بد یا مشکلات تیروئید است.

 • لکه های سفید بر روی زبان

زبان سالم  به رنگ صورتی است. اگر متوجه لکه های سفیدی بر روی زبان خود شده اید، نشانه برفک دهانی است که در بین افراد دیابتی شایع است. این لکه ها همچنین میتوانند نشانه عدم رعایت بهداشت دهان و دندان باشند بنابراین بهتر است بهداشت دهان و دندان را جدی تر بگیرید.

 • قرمزی های روی پوست

معمولا پوست قرمز و دارای خارش دچار اگزما است اما گاهی اوقات این قرمزی ها به همراه تب، نشانه ورود عفونت یا لمس کردن برخی گیاهان خاص است. حتی اگر لکه ها چندان جدی به نظر نمی رسند، ممکن است موضع عفونی شود. بنابراین توصیه می شود خود را به پزشک نشان دهید.

 • ورم مچ پا

ورم مچ پا یکی از عوارض بارداری است اما اگر باردار نیستید میتواند نشانه گردش بد خون، مشکلات قلبی یا کم کاری غده تیروئید باشد. یکی دیگر از علل آن مصرف بیش از حد نمک است که منجر به حبس آب در بدن می شود.

 • خشکی چشم

خشکی چشم باعث حس سوزش و تورم و آسیب به چشم شود. خشکی میتواند به دلیل پیری یا برخی مشکلات پزشکی باشد اما نشانه سندروم شوگرن نیز هست. سندروم شوگرن با خشکی دهان نیز همراه بوده و یکی از اختلالات دستگاه ایمنی است.

 • نفخ معده

نفخ ملایم بعد از خوردن غذا عامل نگران کننده ای نیست اما ممکن است نشانه حساسیت غذایی باشد. خوردن غذاهایی که به آن حساسیت دارید باعث جمع شدن گاز زیادی در معده می شود. رایج ترین خوراکی هایی که باعث این عامل می شوند گندم و گلوتن است.

 • کبودی های بی دلیل

اگر همیشه در نقاط مختلف بدنتان متوجه کبودی می شوید و یادتان نمی آید که به جایی خورده باشید، بهتر است نزد دکتر بروید. کبودی های تصادفی به معنای کمبود ویتامین است اما میتواند نشانه مشکل جدی ترین چون لخته شدن خون نیز باشد.

 • تشنگی مداوم

حفظ آب بدن و نوشیدن مقدار کافی از آب مهم است اما اگر همیشه تشنه هستید نشانه دیابت است. سایر علایم عبارتند از خستگی و تکرر ادرار که در نتیجه ی تشنگی مداوم است.

 • انقباضات ناگهانی عضله

انقباض عضلات علتهای زیادی دارد، از جمله فعالیت فیزیکی، استرس، کم آبی بدن و نداشتن خواب کافی. در برخی شرایط حادتر میتواند به علت بیماری کلیه یا اختلالات عصبی باشد

 • خرخر کردن

خرخر کردن در حالی که برای نفر کناری شما آزاردهنده است، برای بدنتان ضرری ندارد و در اغلب موارد نشانه قطع موقت تنفس است. قطع تنفس در هنگام خواب نیازمند توجه پزشکی است و پزشک شما برایتان یک وسیله پزشکی تجویز می کند که به خوابیدن و تنفس بهتر در شب کمک می کند.

حتما بخوانید:   ۷ نکته برای داشتن دندانهایی سالم و سفید

 

از سراسر وب

 • کارخانه ظروف یکبارمصرف