۴ میم انتخاب شریک زندگی

انتخاب شریک زندگی
انتخاب شریک زندگی
امتیاز به این post

💟 اولین قدم برای خوشبختی در زندگی مشترک، انتخاب شریک زندگی به صورت صحیح و اصولی است.

💞میم اول: مشاهده
مشاهده یعنی این که برای انتخاب شریک زندگی خوب مشاهده کنید، ظاهر و قیافه طرف مقابل را بررسی کنید، شکل و حرکات، شیوه گفتار و رفتار ظاهری او را به عنوان شرط اول.
زیرا بارها دیده ایم که زن و شوهر بعد از چندین ماه زندگی مشترک به این نتیجه رسیده اند که زن قد بلند می خواستم اما خانمم قدش کوتاه است یا خانمی گفته است که شوهرم نمیتواند در جمع صحبت کند،خوب لباس نمی پوشد و… بنابراین افراد در جلسات خواستگاری تا حدی باید مشخصات ظاهری و رفتاری طرف مقابل را ببینند و بپسندند.

💞میم دوم: مصاحبه
مصاحبه یعنی این که ۲ نفر باید خوب با هم صحبت کنند و درباره نکات مثبت و منفی یکدیگر و مسائل مهمی که در تاریخچه زندگی هر کدام وجود دارد،از یکدیگر سوال کنند.
در چندین جلسه و با شیوه خاص حانواده دختر و پسر با هم دیدار و گفت و گو داشته باشند تا نسبت به هم شناخت بیشتری پیدا کنند.

💞میم سوم: مکاشفه
مکاشفه یعنی دختر یا پسر به قصد تحقیق و بررسی از زندگی اجتماعی طرف مقابل پرسش کنند از مدرسه، محل کار، محل سکونت، دانشگاه و… تا ببینند وجهه ی فردی و اجتماعی او چگونه است.
برخوردش با مردم در اجتماع چطوری است مثلا فردی که با هیچ فردی ارتباط ندارد و دوست صمیمی هم ندارد شاید دچار بدبینی باشد یا اختلالات دیگر که بهتر است همان ابتدا با پرسیدن از افراد مختلف چهره اجتماعی او بهتر شناخته شود.

حتما بخوانید:   با این نشانه‌ها رابطه عاطفی‌تان دوام ندارد

💞میم چهارم: مشاوره
باید پذیرفت که امروزه دیگر اهمیت مشورت کردن و #مشاوره های قبل از #ازدواج بر هیچ فردی پنهان نیست.
علاوه بر مشورت با بزرگ ترها و استفاده از تجربه آن ها باید بدانید که در جلسات مشاوره بر اساس تخصص،تبحر و تجربه مشاور ۲ نفر با هم مقایسه می شوند تا مشخص شود میان شان تا چه حد و چه میزان سازگاری وجود دارد وتناسب زندگی این ۲ با هم چقدر است و بر همین اساس هر ۲ مورد سنجش مشاور قرار میگیرند و چون مشاور یک فرد بی طرف است می توان روی اظهار نظر او حساب کرد .

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف