۵ دلیل تعریق شبانه

5 دلیل تعریق شبانه
امتیاز به این post

  گاهی اوقات به دلیل شبهای بسیار گرم تابستان یا پتوی سنگین یا نبود تهویه هوا در هنگام خواب عرق می کنیم، اما تعریق شبانه همیشه در نتیجه ی گرما نیست. برخی مواقع تعریق شبانه نشانه مشکلاتی در زمینه سلامتی است – حتی اگر نیازی به درمان نداشته باشند. در برخی موارد میتوان تعریق شبانه را با بررسی تهویه هوا یا تعویض پتو یا استفاده از ملحفه های نازکتر برای تخت، اصلاح کرد. اما آیا از خود می پرسید چرا در شب عرق می کنید؟ مقاله زیر را بخوانید تا با برخی از دلایل عرق کردن شبانه آشنا شوید.

  • یائسگی: یائسگی یکی از مهمترین عاملان تعریق شبانه است. تغییرات هورمونی ای که یک زن بعد از سالهای باروری تجربه می کند مسئول تعریق شبانه هستند. این تعریق میتواند همچنین با گرگرفتگی و تغییر خلق و خو همراه باشد
  • پایین بودن قند خون: کمبود قند خون زمانی است که سطح قند خون پایین تر از حد طبیعی می آید. این عامل با دیابت در ارتباط است و اکثر افرادی که انسولین مصرف می کنند از تعریق شبانه رنج می برند.
  • عوارض جانبی استروییدها و مسکِن ها: عرق کردن در شب میتواند نتیجه استفاده از داروهای ضد افسردگی، استروئیدها و مسکِن ها باشد. اگر تعریق زیاد اتفاق می افتد، از پزشک خود بخواهید تا داروهای جایگزینی به شما بدهد.
  • الکل: افرادی که یک یا دو لیوان الکل مصرف می کنند دچار تعریق شبانه می شوند. الکل عامل ایجاد تعریق شبانه است زیرا مجراهای هوایی را شل و نفس کشیدن را سخت می کند و در نتیجه بدن انرژی بیشتری را برای بالا بردن دمای بدن صرف می کند.
  • اضطراب: اضطراب نیز یک دلیل رایج برای تعریق بیش از حد شبانه است. وقتی فردی مضطرب می شود، دمای بدن در پاسخ به احساسات منفی بالا می رود.
حتما بخوانید:   چرا نوزاد تان زبانش را درمی آورد

منبع: https://www.timesnownews.com

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف