۵ روش سریع برای پیدا کردن دوربین مخفی در اتاق پرو

5 روش سریع برای پیدا کردن دوربین مخفی در اتاق پرو
امتیاز به این post

 

حریم خصوصی در نقاط مختلف جهان تعاریف متفاوتی دارد. بعنوان مثال در آلمان تعداد بسیار کمی از دفاتر کار درهای باز دارند، در حالیکه این مساله در آمریکا کاملا رایج است. اما قطعا هیچ کس دوست ندارد مخفیانه زیر نظر گرفته شود، بویژه هنگام انجام کارهای خصوصی. بنابر این همه ما باید راه های پیدا کردن دوربین های مخفی را یاد بگیریم.

۱- دنبال اشیاء و لوازم مشکوک بگردید

ساده ترین راه برای پیدا کردن دوربین های مخفی، جستجو و بررسی دقیق محیط اطراف است. مخصوصا باید به لوازمی مثل دکورهای دیوارکوب، لامپ ها، قفسه ها و مانند آن توجه ویژه ای داشته باشید. هر نوع سیم، لنز یا چراغ مشکوک ممکن است قسمتی از یک دوربین مخفی باشد.

۲- به وایفای وصل شوید

دوربین های مدار بسته معمولا روی شبکه وایفای کار می کنند، پس با اتصال به شبکه می توانید آنها را پیدا کنید. برای این کار می توانید از برنامه های خاصی استفاده کنید که نشان می دهند چه دستگاه های دیگری به شبکه متصل شده اند. دنبال دستگاه هایی بگردید که نام یک شرکت سازنده دوربین را نشان می دهند یا عنوان هایی مانند “دوربین IP” دارند.

۳- از چراغ قوه تلفن همراه خود استفاده کنید

آینه ها یکی از رایج ترین مکان ها برای پنهان کردن دوربین هستند، بنابر این باید آنها را به دقت بررسی کنید. اگر امکان خاموش کردن همه چراغ ها وجود دارد، اتاق را تاریک و سپس چراغ قوه گوشی خود را روشن کنید و نور را به آینه بتابانید. اگر پشت آینه دوربین مخفی کار گذاشته شده باشد، می توانید آن را ببینید.

حتما بخوانید:   ویژگی های یک زندگی کسل کننده و بی رونق

۴- با دقت به آینه نگاه کنید

اتاق پرو بهترین محل برای افرادی است که می خواهند از آینه های دوطرفه سوء استفاده کنند، چون یکی از اضلاع آن کاملا روشن است و اضلاع دیگر را می توان تاریک نگه داشت. چشمان خود را مستقیما در مقابل آینه قرار دهید، با دست ها جلوی نور را بگیرید و به آینه نگاه کنید. اگر آینه دوطرفه باشد ممکن است بتوانید پشت آن را ببینید.

۵- آینه را لمس کنید

هنگامی که آینه های معمولی را لمس می کنید، همیشه بین انگشت شما و تصویر آن فاصله اندکی وجود دارد. اگر این فاصله را مشاهده نمی کنید و انگشت تان به تصویرش چسبیده، احتمالا آینه دوطرفه است و شما را تحت نظر دارند.

 

آیا تا به حال در محلی نامناسب دوربین مخفی دیده اید؟ تجربه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف