۵ شیوه که از طریق آن یادگرفتن یک زبان خارجی شما را باهوشتر می کند

5 شیوه که از طریق آن یادگرفتن یک زبان خارجی شما را باهوشتر می کند
امتیاز به این post

با آنکه متخصصان بر این باورند که نیمی از مردم دنیا دو زبانه هستند، تنها بیست درصد از امریکایی ها میتوانند به زبانی دیگر گفتگو کنند. یکی از دلایل آن، این است که یادگیری یک زبان برای افراد بومی تک زبانه به خصوص کسانی که به دوران بزرگسالی می رسند دشوار است.

چگونه یادگیری یک زبان خارجی شما را باهوشتر میکند

اکثر امریکایی ها مهارتهای مربوط به زبان دوم را در مدرسه می آموزند اما تعداد کمی از آنها این مهارت را در ذهنشان نگه می دارند. اگر هر روز به مدت ۱۵ دقیقه تمرین کنید، از موارد نام برده شده در زیر سود می برید

  • استدلالهای قوی تر

انسانها موجوداتی به شدت احساسی هستند. گاهی اوقات ما حرفهایی می زنیم که منظوری از گفتن شان نداریم یا وقتی را صرف اینکه چقدر اعمال ما روی دیگران تاثیر می گذارند نمی کنیم. اما وقتی یک زبان خارجی را می آموزید و به آن صحبت می کنید، میتوانید تصمیمات عاقلانه تری گرفته و کمتر واکنشهای آنی از خود نشان دهید. بهترین شیوه برای پرورش ماهیچه های منطق خود صحبت کردن با معلمان زبان است. برای مثال وقتی زبان اسپانیایی را با پلتفرم لینگودا یاد می گیرید با معلمان بومی اسپانیایی صحبت می کند. از آنجایی که آنها نسبت به اشتباهات کوچکی که معلمان غیربومی انجام می دهند آگاهند، سریعتر می آموزید.

  • هوش هیجانی خود را تقویت می کنید

بسیاری از امریکایی ها هیچ گاه مشکلاتی که در اثر صحبت نکردن زبان مردم یک کشور دیگر بوجود می آید را تجربه نمی کنند. اما وقتی شرایط عوض شود متوجه می شویم که یادگیری یک زبان خارجی چقدر اهمیت دارد. همچنین متوجه می شویم که صحبت کردن با دیگران چقدر دشوار است. با آنکه ما برای همدلی کردن لزوما نباید آن شرایط را تجربه کنیم اما گاهی اوقات اجتناب ناپذیر است. در کشورهای خارجی، بسیاری از امریکایی ها مجبورند نسبت به زبان بدنی خود، لحن صدا و سرنخهای مفهومی که مهارتهای بصری ما را تقویت می کنند، هشیار باشند.

  • قوه خلاقیت تان تقویت می شود

خلاقیت معمولا به عنوان استعداد داشتن در زمینه هنر تلقی می شود اما اینطور نیست. فردی که خلاق است میتواند از قوه تخیل خود برای رسیدن به ایده های ناب استفاده کند که در هر شغلی به شدت مفید است. وقتی زبان جدیدی را می آموزید، میتوانید با چشمانی باز به دنیا نگاه کنید.  مثلا زبان آلمانی را در نظر بگیرید. زبان آلمانی کلمات بسیاری دارد که نمیتوان آنها را به طور مستقیم به انگلیسی ترجمه کرد. مانند کلمه Wanderlust, که فردی را توصیف می کند که عاشق مسافرت کردن است. نزدیکترین معادل به آن کلمه ی « بی قرار  » است که هیچ ارتباطی به مسافرت کردن ندارد.

  • باعث تقویت سلامت روان می شود

فراموش کردن بخشی از روند پیری است اما بیماری پارکینسون یا آلزایمر یا بیماری های مرتبط به زوال عقلی طبیعی نیستند. با آنکه درمانی برای زوال عقلی یا آلزایمر وجود ندارد، شواهدی وجود دارد که نشان می دهد یادگیری زبان دوم میتواند به سلامت مغز شما کمک کند. تحقیقات بیشتری نیاز است تا ارتباط مستقیمی بین دو زبانه بودن و کاهش ابتلا به آلزایمر یافت شود. اما متخصصان میدانند که به چالش کشیدن مغز به جوانتر ماندن شما کمک می کند، بنابراین احتمال دارد که یادگیری یک مهارت پیچیده بتواند مانع از  بیماری ها و اختلالات مغزی شود .

  • باعث افزایش انطباق پذیری می شود

در بستر شغلی مدرن و امروزی، انطباق پذیری یک مهارت ممتاز است. هر کسی که زبان جدیدی را می آموزد مجبور می شود واژگان خود را تغییر دهد که به او در کنار آمدن با شرایط فراموش نشدنی کمک میکند.  وقتی خود را غرق یک زبان یا فرهنگ خارجی می کنید انتظار چیزهای غیرقابل پیش بینی را باید داشته باشید. اما کسی که عاشق موضوعات مبهم است، این ناشناختگی به جای آنکه در او اضطراب ایجاد کند او را به هیجان در می آورد.

حتما بخوانید:   اگر ناخن نداشتیم چه اتفاقی برای بدنمان می افتاد

 

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف