۶ نشانه از اینکه شما فردی شاد هستید

6 نشانه از اینکه شما فردی شاد هستید
امتیاز به این post

شادی قابل اندازه گیری نیست اما برخی دانشمندان شیوه هایی را برای اطمینان دادن به اینکه ما فردی شاد هستیم پیدا کرده اند. با انجام آزمایشات و تحقیقات، دانشمندان موارد کوچکی را کشف کرده اند که باور نمی کنید نشانی از شادی یک فرد باشند. در زیر به ۶ نشانه اشاره میکنیم.

  • همیشه دیر می رسید

افرادی که همیشه دیر می رسند شادتر بوده و طولانی تر عمر می کنند. افردی که دیر می کنند نسبت به مدیریت زمان خود خوش بین تر می باشند. آنها فکر میکنند میتوانند در یک زمان کوتاه هزاران کار را انجام دهند اما در آخر دیر می کنند. افرادی که دیر می رسند آرامتر بوده و در شرایط بحرانی دچار وحشت نمی شوند.

  • صبح زود از خواب بیدار می شوید

افرادی که صبح زود بیدار می شوند شادترین افراد هستند. در تحقیقی که افراد شب زنده دار و سحرخیز را با هم مقایسه کرده نشان داده شده است که افراد شب زنده دار رضایت کمتری از زندگی شان داشته و بیشتر دچار بیماری های ذهنی می شوند. افرادی که صبح زود از خواب بیدار می شوند مولفه ای ژنتیکی دارند که افسردگی و بیماری های مزمن را سرکوب می کند.

  • خواهر دارید

خواهرها روابط آزاد بیشتری را در خانواده ها تشویق می کنند که باعث ابراز احساسات بهتر می شود. احتمالا دلیل اصلی آن این است که دخترها راحتتر از پسرها درباره ی احساساتشان صحبت می کنند. به علاوه دخترها مهارتهای اجتماعی شما را تقویت کرده و پسرها بهتر با دخترها ارتباط برقرار میکنند.

  • گل فروش یا باغبان هستید

گل فروشها و باغبانها شادترین شغل را در میان مشاغل دیگر دارند. حتی با پرستیژترین و پردرامدترین شغلها این میزان از خوشحالی را در افراد ایجاد نمیکند. برای مثال افرادی که در بخش منابع انسانی یا آی تی یا بانک کار میکنند کمترین میزان شادی شغلی را دارند.

  • در فنلاند زندگی می کنید

راه حلهای توسعه ی پایدار سازمان ملل هر ساله گزارشی از میزان شادی کشورها می دهد. در بین مهمترین عوامل، طول عمر و حمایت اجتماعی است. جالب است بدانید که فنلاند شادترین کشور دنیاست و میزان رضایت مندی کلی از زندگی در آنجا در بالاترین میزان خود قرار دارد.

  • میوه و سبزیجات زیادی می خورید

در تحقیقی مشخص شده که افرادی که به جای سه تا چهار بار در روز، ۸ بار در روز میوه و سبزی مصرف می کنند شادتر از قبل هستند. میزان شادی ای که آنها دریافت میکنند معادل با شادی حاصل از یافتن یک شغل جدید است.

حتما بخوانید:   مشکلات دوران نامزدی، دختر بابا یا زن مردم؟

 

 

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف