۷ دلیل برای جذب افرادی با عزت نفس پایین

7 دلیل برای جذب افرادی با عزت نفس پایین
امتیاز به این post

ممکن است مقالات زیادی درباره افرادی که جذب افرادی با عزت نفس پایین می شوند خوانده باشید. اما علت آنکه برخی از مردم جذب چنین افرادی می شوند چیست؟  افرادی که عزت نفس پایین دارند معمولا از نظر روانی شکست خورده اند. ما همیشه باید دیدگاه متعادلی نسبت به شخصیت خود داشته باشیم. ما باید همانطور که هستیم خود را بپذیریم. در زیر به عواملی که باعث جذب ما به افرادی با عزت نفس پایین می شوند می پردازیم

  • عزت نفس پایین دارید

یکی از دلایل رایجی که ما جذب افرادی با عزت نفس پایین می شویم آن است که خودمان نیز عزت نفس پایینی داریم. گاهی اوقات افراد مشابه هم که شخصیت و نقاط ضعف یکسانی دارند  یکدیگر را جذب می کنند . بنابراین شما نیز باید روی احساسات خود کار کنید. ممکن است شما نیز ضعف خود را پشت لبخندتان پنهان می کنید و زیاد خودتان را دوست ندارید.

  • انسان سردی هستید که با دیگران ارتباط برقرار نمی کنید

اگر جذب افرادی با عزت نفس پایین می شوید ممکن است با دیگران به راحتی ارتباط برقرار نمی کنید. افرادی که سرد و غیرقابل دسترس به نظر می رسند افرادی را به سمت خود جذب می کنند که حس ارزش فردی ندارند . ممکن است ریشه این موضوع در کودکی شما باشد.

  • در گذشته درد و رنج روحی را متحمل شده اید

افرادی که عزت نفس پایین دارند میتوانند افرادی که ضربه های روحی خورده اند را تشخیص دهند. و اگر ببینند کسی در شبکه های اجتماعی پستی درباره مورد  سوء استفاده  قرار گرفتن یا مواردی از این دست گذاشته است، به جنبه های تخریب شده آن فرد جذب می شوند. آنها به این دلیل جذب می شوند زیرا فکر می کنند آن فرد میتواند شانسی به آنها بدهد . آنها احساس می کنند بودن در کنار آن فرد باعث می شود حس بهتری نسبت به خودشان بدست آورند. کسانی که از ضربه های روحی گذشته گذر کرده اند  احساسات منفی را در مورد خودشان حل کرده اند. اگر شما عزت نفس پایینی دارید، دوستی که عشق ورزیدن به خود را یاد گرفته است میتواند شما را نیز بالا بکشد. اگر شما از ضربه روحی جان سالم به در برده اید از اینکه افرادی را به خود جذب می کنید که با معقوله عشق ورزی به خود مشکل دارند، تعجب نکنید.

  • شما قوی و مستقل هستید

افرادی که عزت نفس پایینی دارند جذب افرادی می شوند ارتعاشات بالایی از خود صادر می کنند. اگر شما فرد مستقلی باشید، احتمالا از نظر مالی، روانی و حتی احساسی ثبات دارید. کسانی که ارزش خود را نمیتوانند درک کنند به دیگران تکیه می کنند. آنها این رشد فردی را در خود نمی بینند و بهترین کار برای آنها آن است که نزدیک افرادی مستقل باشند. شما مانند نور درخشانی هستید که هر چیزی که در تاریکی نهفته را به سمت خود جذب می کنید.

  • شما تنها هستید

همیشه بهتر است تنهایی خود را از چشم عموم مردم پنهان کنید. چرا ؟ زیرا افرادی که عزت نفس پایینی دارند جذب افراد تنها می شوند. وقتی آنها متوجه تنهایی شما شوند فرصتی برای دوست داشته شدن توسط شما می بینند. گاهی اوقات تنها بودن بهترین چیز برای یک فرد است. تنها بودن و احساس تنهایی کردن دو معقوله کاملا متفاوتند. احساس تنهایی کردن انرژی ای است که در اطراف پخش می شود و دیگران متوجه آن می شوند. برای همین است که باید این احساسات را مخفی نگه دارید.

  • دقیقا خودتان را می شناسید

اگر مدتی است که تنها زندگی می کنید احتمالا خودتان را می شناسید. این یک تجربه فوق العاده است. وقتی این اتفاق می افتد هدف خود را در زندگی پیدا می کنید. افرادی که عزت نفس پایینی دارند متوجه این موضوع می شوند و اگر شما را متهم به خود شیفتگی نکنند حتما جذب شما می شوند. ادراک صحیح شما از خودتان دیگران را به سمت شما جذب می کند و چیزی است که همه خواهان آن هستند اما همیشه نسبت به آن آگاه نیستند . افرادی که در زندگی با روح خودشان ارتباطی برقرار نکرده اند جذب افرادی می شوند که با روحشان در ارتباطند . بنابراین افرادی که نمیتوانند خودشان را دوست بدارند افرادی که قادر به انجام این کار هستند را دوست می دارند .

  • دچار خود شیفتگی هستید

اعتراف به خودشیفتگی یکی از سختترین اعترافهاست. اما اگر کمی دچار خودشیفتگی هستید، افرادی را به سمت خود جذب می کنید که خودشان را دوست ندارند .تشخیص خودشیفتگی دشوار است. اما رازی وجود دارد : همه ما تا حدی دچار خودشیفتگی است. بنابراین اگر نمیدانید که چرا همیشه جذب افرادی با عزت نفس پایین می شوید باید با کمک خانواده و دوستان تان درون کاوی کنید. با خودتان صادق باشید.

حتما بخوانید:   آنچه در نگاه اول دیدید پرده از شخصیت تان بر می دارد

اگر احساس می کنید فردی با عزت نفس پایین جذب شما شده است ببینید کدام یک از موارد ذکر شده در لیست را دارید . آیا فردی سرد هستید که دیگران نمیتوانند با شما ارتباط برقرار کنند؟ آیا عشق ورزی به خود را یاد گرفته اید؟ دلیل آن هر چه که باشد همیشه روشهای مختلفی برای نگاه کردن به این شرایط وجود دارد . اگر فرد سردی هستید باید از پوسته خود بیرون بیایید تا نیروهای منفی را به خود جذب نکنید. اگر دقیقا خودتان را می شناسید، آنگاه در وهله اول جذب روابط سمی نمی شوید. ممکن است حتی بتوانید فردی که عزت نفس پایینی دارد و با شما وارد رابطه دوستی شده را کمک کنید.

 

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف