۷ روش برای تشخیص ریزش بیش از حد مو

7 روش برای تشخیص ریزش بیش از حد مو
امتیاز به این post

 

 

هر روز ۵۰ تا ۱۰۰ تار موی هر کدام از ما می ریزد و دیدن چند تار مو روی بالش بعد از بیدار شدن یا مقداری مو در کف حمام بعد از دوش گرفتن کاملا طبیعی است. مقدار مویی که هر روز می ریزد به عواملی مثل طول و ضخامت آن و حتی نوع روبالشی بستگی دارد. ولی اگر متوجه شوید که ریزش موهای تان از حد معمول بیشتر شده، ممکن است نگرانی تان بجا باشد.

چه روش های علمی وجود دارد تا بفهمیم مقدار ریزش مو از حد طبیعی بیشتر است یا نه؟

۱- کشیدن موها

یکی از راه های تشخیص ریزش بیش از حد طبیعی مو این است که حدود ۶۰ تار از موهای تان را با انگشتان خود به آرامی بکشید. اگر مقدار ریزش موی شما طبیعی باشد، نباید بیش از ۳ تا از آنها از پوست تان جدا شود.

۲- به مقدار موی جمع شده در کف حمام دقت کنید

از دست دادن مقداری مو هنگام دوش گرفتن طبیعی است، و بعد از آن هنگام شانه زدن هم ممکن است مقدار دیگری از موها جدا شود. ولی اگر متوجه شدید که مدتی است موهای زیادی در کف حمام جمع می شود، ممکن است نشانه ریزش بیش از حد موها باشد.

حتما بخوانید:   دلایل صحبت کردن در خواب چیست و چطور می توان آن را کنترل کرد؟

۳- سعی کنید تعداد موهایی که می ریزد را بشمارید

روش دیگر، برس زدن موها به مدت ۶۰ ثانیه و شمارش تعداد موهای ریخته شده است. ریزش حدود ۱۰ تار مو طبیعی است.

۴- اگر معمولا  موهای خود را می بندید، به حجم آن توجه داشته باشید

کاهش کلی حجم موها یکی از نشانه هایی است که به شما می گوید باید با پزشک مشورت کنید. البته معمولا تا زمانی که این مساله خیلی شدت نیابد متوجه آن نمی شویم. کاهش مشهود حجم مو نشان دهنده ریزش شدید آن است.

۵- پوست سر خود را از نظر وجود قسمت های کم مو بررسی کنید

اگر ریزش مو بیش از حد طبیعی باشد ممکن است حتی در وسط سر خود یک قسمت بی مو پیدا کنید. پیدا شدن نقاط کم مو می تواند یکی از اولین نشانه های شروع طاسی باشد.

۶- اگر در موهای خود فرق باز می کنید، به عرض آن دقت داشته باشید

یکی دیگر از نشانه های ریزش بیش از حد موها، عریض تر شدن فرق است. اگر مقدار بیشتری از پوست سرتان از بین موها دیده می شود، احتمالا ریزش آنها از حد طبیعی بیشتر شده است.

۷- صبح ها نگاهی به بالش خود بیندازید

ریختن ۵ تا ۲۰ تار مو هنگام خواب طبیعی است، مخصوصا اگر سرتان را روی یک بالش پنبه ای می گذارید. پنبه رطوبت موهای شما را جذب می کند و باعث خشکی و شکنندگی آنها می شود. ولی اگر مدتی است که تعداد زیادی مو روی بالش خود می بینید، ممکن است دچار ریزش بیش از حد موها شده باشید.

حتما بخوانید:   چرا خال ایجاد می شود و چگونه آنها را باید شناسایی کنیم

 

آیا شما متوجه این علائم در خود شده اید؟ آیا روش دیگری برای تشخیص ریزش بیش از حد موها سراغ دارید؟

 

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف