۸ ترفند روانشناسانه که کمک می‌کنند در قرارها دلبری کنید!

8 ترفند روانشناسانه که کمک می‌کنند در قرارها دلبری کنید!
امتیاز به این post

شاید فکر کنید عشق چیزی است که یک دفعه ای اتفاق می افتد، اما عوامل زیادی هستند که روی جواب بله و نه تاثیر می گذارند. از نگه داشتن فنجان قهوه گرفته تا درخواست لطف کردن. خودتان بودن همیشه بهترین استراتژی است اما اگر حس می کنید نیمه ی گم شده تان را پیدا کرده اید، کمی از ترفندهای روانشناسانه استفاده کنید. در ادامه ترفندهایی که می توانید طرف مقابل را با آنها تحت تاثیر خود قرار دهید معرفی می کنیم.

۱_ قرار گرم بگذارید: محققین دریافته اند که جذابیت به دما ارتباط دارد. در طی آزمایش، شرکت کننده ها هنگام صحبت با گروهی از افراد، نوشیدنی های سرد و گرم در دست داشتند. کسانی که نوشیدنی های سرد در دست داشتند دیگران را سرسخت و سرد توصیف کرده بودند اما کسانی که نوشیدنی های گرم داشتند باور داشتند که طرف مقابل شان شخصیت گرمی دارد. بنابراین تمام کاری که باید انجام دهید این است که به جای بستنی، قهوه سفارش دهید!

۲_ وقتی دیگران را توصیف می کنید حواس تان به جملات باشد: مطالعات نشان داده اند که حرف هایتان در مورد دیگران روی برداشت طرف مقابل تان از شما تاثیرگذار است. به همین دلیل است که بهتر است راجع به کسانی که از آنها خوشتان نمی آید یا ویژگی های منفی افراد صحبت نکنید. روی چیزهای مثبت تمرکز کرده و چیزی برای تعریف کردن در دیگران پیدا کنید.

۳_ صفحه ی ۲۵ باشید: همه ی آدم ها تا جایی کنجکاو هستند اما برخی مطالعات نشان داده اند که تمایل به کاوش در مردان بیشتر است. مثلا در وبسایت Quora یکی از کاربران راجع به آزمایشی جالب صحبت کرد. کتابی چاپ کرده بودند که در ابتدای آن نوشته بودند متن را از اول تا انتها بخوانید و به صفحه ی ۲۵ نگاه نکنید. تعداد زیادی از مردان برخلاف زنان آنقدر کنجکاو بودند که بعد از خواندن این قسمت سریع سراغ صفحه ی ۲۵ رفتند. این حقیقت به نفع خانم هاست. اگر بتوانند خودشان را پر رمز و راز خاص نشان بدهند (مثل صفحه ی ۲۵) جلب توجه طرف مقابل خیلی سخت نخواهد بود.

حتما بخوانید:   6 نشانه از اینکه شما فردی شاد هستید

۴_ اسم طرف مقابل را تکرار کنید: اگر در گفت و گو اسم طرف مقابل را تکرار کنید، فرد احساس مهم بودن و ارزشمندی می کند.

۵_ مثلث را دنبال کنید: شاید شنیده باشید که ارتباط چشمی قوی جذابیت شما را بالا برده و شما را دوستانه و دوست داشتنی تر نشان می دهد. اما چطور می شود بدون معذب کردن طرف مقابل و عجیب به نظر رسیدن به مدت طولانی در چشم های او نگاه کرد؟ یک مثلث فرضی را در چهره ی او تصور کنید که یک زاویه اش در چشم راست، یک زاویه اش در چشم چپ و یک زاویه دیگرش روی دندان های اوست. سر هر زاویه در ابتدای مکالمه تان ۵ تا ۱۰ ثانیه مکث کنید. یک راه دیگر این است که به رنگ چشم های طرف مقابل نگاه کنید. این کار ۲ تا ۳ ثانیه بیشتر طول نمی کشد اما باعث می شود که قابل اعتماد به نظر برسید.

۶_ برای خودتان هدیه ای کوچک بخرید: اگر می خواهید کسی که با او قرار دارید را سورپرایز کوچکی کنید، خودتان را از قلم نیندازید. مطالعات نشان می دهند که اگر هدیه ای که برای خودتان خریدید برای دیگری هم بخرید افراد احساس نزدیکی بیشتری به شما می کنند. مثلا از چیزی ۲ تا بخرید و بگویید:” امیدوارم ازش خوشت بیاید، برای خودم عین شو گرفتم”!

۷_ درخواست لطف کنید: این ترفند روانشناسانه تحت عنوان تاثیر بنجامین فرانکلین شناخته می شود. بر طبق این اثر ما کسانی که برایشان کار خوبی انجام می دهیم را دوست داریم. وقتی از کسی درخواست لطف می کنیم، این پیام را منتقل می کنیم که طرف مقابل مهارت، دانش یا قدرت بیشتری دارد. کلید ماجرا این است که لطفی درخواست کنید که به وقت و تلاش زیادی احتیاج نداشته باشد. مثلا در را باز کنند یا چیزی را بهتان بدهد.

حتما بخوانید:   9 نکته تربیتی برای جلوگیری از لجباز شدن کودکان

۸_ حس جذابیت بیشتری کنید: احساس جذابیت داشتن مهم است و باعث می شود اعتماد به نفس تان بالا برود. مثلا بعضی ها سعی می کنند بهترین لباس شان را بپوشند تا طرف مقابل را تحت تاثیر قرار دهند. در این زمینه مردان بهتر است که لباس آبی بپوشند، خانم ها به این رنگ بیشتر جذب می شوند.

منبع

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف