۸ راه طبیعی برای تقویت حافظه

8 راه طبیعی برای تقویت حافظه
امتیاز به این post

آیا در به یاد آوردن موضوعات مهم مشکل دارید؟ با شیوه هایی ساده و طبیعی حافظه خود را تقویت کنید. برای داشتن حافظه قوی باید از نظر فیزیکی و ذهنی همیشه سالم باشید. تنها بادام حافظه شما را تقویت نمی کند. در زیر به برخی از تکنیکها برای افزایش حافظه به شکل طبیعی اشاره میکنیم:

عادات روزانه

خود را از اطلاعات انباشته نکنید

در دنیای شلوغ امروزی، توانایی ذهنی مغز انسان به آرامی در حال کاهش است. برای افزایش حافظه از انجام هم زمان چند کار با هم خودداری کنید و در هر کاری که انجام می دهید صبور باشد و اجازه دهید مغزتان کارهای شما را ثبت کند.

از یادافزارها استفاده کنید

برای به یاد آوردن موضوعات مهم از یادافزارها از جمله سرواژه ها، هم قافیه ها و تصاویر استفاده کنید.

عادات غذایی

چیاوانپراش

مطالعات نشان داده اند که مصرف چیاوانپراش به مدت ۱۵ روز، باعث بهبود عملکرد شناختی مغز می شود و در نتیجه قوه حافظه افراد را تقویت می کند

قهوه

این خبر خوبی برای شماست. مصرف قهوه در تقویت حافظه موثر است. به لطف آنتی اکسیدانها و کافئین موجود در قهوه عملکرد حافظه در مغز انسان بهتر می شود. همچنین به یاد داشته باشید که مصرف قهوه باید به چهار فنجان در روز محدود باشد

مراقبه

تنها چند دقیقه مراقبه کردن به شدت روی بهبود حافظه تاثیر می گذارد. مراقبه مراکز حافظه بلند مدت و کوتاه مدت به نام هیپوکامپوس و قشر جلوی پیشانی را تحریک میکند که فواید زیادی برای مغز انسان دارد.

حتما بخوانید:   اگر بدون صابون دوش بگیریم، چه اتفاقاتی ممکن است برای بدن مان بیفتد؟

موضوعات جدید یاد بگیرید

مغز انسان توانایی تغییر دادن شکل خود و ایجاد راههای عصبی جدید را برای وقایع در پیش رو دارد که به نوبه خود به فرد در یادگیری موضوعات جدید کمک می کند. یادگیری یک زبان، ورزش یا آلت موسیقی به ارتقای ظرفیت ذهنی مغز کمک می کند.

درمانهای طبیعی

 

دانه ها

۵ تا ۶ دانه بادام در روز به افزایش و تقویت حافظه کمک زیادی می کند. همچنین دو بار در روز مصرف ۱۰ گرم بادام هندی با عسل در افزایش حافظه موثر است.

داروهای گیاهی

داروهای گیاهی از جمله گیلاس زمستانی، شاتاواری، ویداریکاند و آملا، به تقویت ظرفیت حافظه مغز کمک می کند. وقت خود را صرف پیدا کردن این گیاهان نکنید. زیرا آنها در ماده ای مربا مانند به نام چیاوانپراش جمع شده اند. همچنین بو کردن رزماری حافظه را تا ۷۵ درصد تقویت می کند که نقش مهمی در تقویت توانایی ذهنی دارد. شما باید برای حفظ حداکثری توان حافظه خود از نظر احساسی دارای تعادل باشید. هورمون تنظیم کننده اشتها نیز به تقویت حافظه و انتقال جریان خون بیشتر به مغز و در نتیجه افزایش توان مغز کمک می کند. این هورمون همچنین به مغز کمک می کند تا به راحتی تصاویر را به یاد آرود. بنابراین گرسنگی به طور غیرمستقیم به افزایش توان مغزی شما کمک می کند.

توانایی ذهنی مغز انسان برای رسیدن به ظرفیت بالا هیچ محدودیتی ندارد. به علاوه افزایش حافظه در هر سنی امکان پذیر است. اسکندر کبیر میتوانست نام ۳۰۰۰ سربازش را به یاد آورد. این واقعیت اثبات می کند که ظرفیت حافظه مغز بی نهایت است.

حتما بخوانید:   چطور می توانیم مقدار آب مورد نیاز روزانه بدن خود را محاسبه کنیم

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف