۸ عادت روزانه که باعث ایجاد چین ‌و چروک می‌شوند

8 عادت روزانه که باعث ایجاد چین ‌و چروک می‌شوند
امتیاز به این post

ممکن است برخی عادت های روزانه به ظاهر بی خطر عوارض جانبی منفی و طولانی مدتی روی پوست ما داشته باشند. به عنوان مثال، خوردن گوشت قرمز اغلب می تواند روند پیری را سریع تر کند. همچنین نزدن کرم ضد آفتاب در خانه منجر به تجمع رنگدانه ها در بافت ها و پیری پوست می شود.

ما در این مطلب عادت های ساده روزانه ای را که پوست شما را پیرتر نشان می دهند، جمع آوری کرده ایم.

جویدن آدامس

در اطراف دهان اکثر افرادی که عادت به آدامس جویدن دارند، رد چین و چروک دیده می شود و پزشکان معتقد هستند که دلیل این اتفاق، آدامس جویدن است. وقتی آدامس می جویم، ممکن است بیش از حد از عضلات خود استفاده کنیم و این امر می تواند منجر به ایجاد خطوط ریز و چین و چروک در اطراف دهان شود.

دویدن

دونده ها هنگام تمرین، چربی زیر لایه های پوست خود را می سوزانند. از دست دادن بافت چربی ممکن است چین و چروک آن ها را عمیق تر کند. علاوه بر این، بسیاری از دونده ها ساعات طولانی را در محیط بیرون از خانه بدون استفاده از ضد آفتاب می گذرانند و پوست خود را در معرض آفتاب قرار می دهند. اگر دونده هستید و در فضای باز تمرین می کنید، بهتر است از یک ضد آفتاب ضد آب استفاده کنید، زیرا عرق میزان حفاظت ضد آفتاب را سریع تر کاهش می دهد.

حتما بخوانید:   چطور انسان شادتری باشیم؟

خیره شدن به تلفن همراه

استفاده از تلفن همراه می تواند شما را پیرتر نشان دهد. کارشناسان پزشکی گمان می کنند که نگاه کردن مداوم به تلفن همراه و پایین نگه داشتن سر ممکن است به ایجاد خطوط بیشتری در گردن منجر شود.

استفاده نکردن از عینک آفتابی

۸۰ درصد از علائم آشکار پیری، از جمله چین و چروک، در اثر قرار گرفتن در معرض آفتاب است. وقتی چشمان خود را جمع می کنید، شیارهای اطراف چشم ها عمیق تر می شوند. همچنین اگر سعی کنید بر روی چیزی تمرکز کنید در حالی که آفتاب به چشم هایتان می تابد، امکان دارد چین و چروک بین ابروهای شما نیز عمیق تر شود.

نوشیدن با نی

نوشیدن قهوه یا چای با نی از ایجاد لکه روی دندان ها جلوگیری می کند، اما ممکن است باعث ایجاد خطوطی در اطراف لب های شما شود. اگرچه لب های شما تغییر چشمگیری نخواهند کرد، اما افرادی که مستعد چروک شدن لب ها هستند، باید از استفاده مکرر از نی خودداری کنند. حرکت مکرر عضله، کلاژن اطراف دهان شما را می شکند و منجر به چین خوردگی بیشتر می شود.

خوابیدن روی یک طرف صورت

برخی از حالت های خوابیدن می توانند باعث ایجاد چین و چروک در پوست شما شوند. اگر به پهلو یا شکم بخوابید، بالش به صورت شما فشار وارد می کند و باعث جمع شدن پوست می شود. بهترین راه برای جلوگیری از خطوط ناشی از خواب، خوابیدن به پشت است.

بستن چشم بند

پوست اطراف چشم شما بسیار لطیف و مستعد آسیب دیدن است. برخی از چشم بندها ممکن است به پوست اطراف چشم ضربه وارد کنند و باعث التهاب شوند که در نهایت منجر ایجاد چین و چروک می شود. اگر هنگام خوابیدن چشم بند می بندید، مطمئن شوید که شل است و پوست را نمی کشد.

حتما بخوانید:   چاکرای چشم سوم و قدرتهای پنهان آن

استفاده از لنزهای طبی

وقتی می خواهیم لنزهای طبیرا در چشم خود قرار دهیم، اغلب ابروهایمان را بالا می بریم. تکرار این حرکت باعث چین و چروک پوست پیشانی ما می شود. برخلاف عینک، لنزهای طبیاز پوست اطراف چشم در برابر اشعه فرابنفش محافظت نمی کنند که همین امر در نهایت منجر به چین و چروک و نازک شدن پوست می شود.

شما کدام یک از این عادت ها را دارید؟ آیا توجه کرده اید که چگونه بر روی پوست شما تاثیر می گذارند؟

 

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف