۱۲ قانون  ثروتمندان برای پس انداز کردن پول

12 قانون  ثروتمندان برای پس انداز کردن پول
امتیاز به این post

پول به ما کمک می کند تا زندگی رویایی خود را داشته باشیم، البته تا زمانی که پول زیادی در بیاوریم و ولخرجی نکنیم. در حالی که بسیاری از ما برای آنکه توان مسافرت رفتن داشته باشیم مشغول حساب و کتاب کردن هزینه هایمان هستیم تا از داشتن سقفی بالای سر و لقمه نانی برای رفع گرسنگی مطمئن شویم، بسیاری دیگر مشکلی بابت فیش های حقوقی و کارتهای اعتباری شان ندارند. آنها به اندازه ما کار می کنند اما پس اندازشان از ما بسیار بیشتر است. چه باور کنید یا نه، افراد ثروتمتد از ۱۲  ترفند پس انداز پول که در زیر آورده اشده اند استفاده می کنند.

 • قانون ۲۴ ساعت

افراد میلیونر به قانون ۲۴ ساعت وفادارند. ممکن است آنها برای یک خرید گران قیمت لحظه ای هم فکر نکنند اما برای گرفتن تصمیم آن یک روز صبر می کنند. خریدهای آنی از یک محرک احساسی ناشی می شوند و معمولا غیرضروری اند. از خودتان بپرسید آیا آن کالا را نیاز دارید یا  فقط می خواهید. در این صورت پول اضافی خرج نمی کنید.

 • رژیم پول نقد

اقتصاد بدون پول برای کیف شما خوب است اما چندان با صورت حساب کارت های اعتباری رابطه دوستانه ای ندارد. افرادی که به شکل استراتژیک کار می کنند، خصوصا در مورد خریدهای کوچکتر، پول نقد را به کارت اعتباری ترجیح می دهند. افراد ثروتمند حتی الامکان سعی می کنند به کسی بدهی نداشته باشند. میتوانید با پرداخت پول نقد برای هزینه غذای خود شروع کنید و جزییات خریدهای اعتباری خود را در مرورگرها ذخیره نکنید تا حساب هزینه هایتان را داشته باشید.

 • برای خود بودجه ای مشخص کرده و به آن پایبند بمانید

این سخن کلیشه ای به نظر می رسد اما مشخص کردن یک بودجه معین و پایبند بودن به آن به شما در پس انداز کردن کمک می کند. دخل و خرج خود را صادقانه بررسی کنید و برای هزینه های شخصی خود حد نهایتی مشخص نمایید. متخصصان امور مالی آن را شیوه بودجه بندی ۲۰/۳۰/۵۰ می نامند.

 • پول خود را صرف چیزهایی کنید که به شما در پول در آوردن کمک میکنند

لازم نیست برای پس انداز کردن بدبختی بکشید. افراد ثروتمند پول خود را صرف چیزهایی می کنند که سرمایه گذاری دراز مدت را تضمین میکند. هزینه کردن برای مواردی که به کارتان کمک میکند، باعث پیشرفت شغل فعلی تان می شود یا به  درامد کلی تان می افزاید خوب است. کیمبرلی پالمر، متخصص امورمالی فردی می گوید، پول خرج کردن برای خرید لباس کار، خرید یک لپ تاپ خوب یا ماشینی قابل اعتماد پسندیده است.

 • پول خود را در خدماتی سرمایه گذاری کنید که در زمان شما صرفه جویی می کنند

افراد ثروتمند از هزینه کردن بر روی خدماتی که باعث صرفه جویی در زمان و توان ذهنی شان می شوند ابایی ندارند. آنها بیشتر به سرمایه گذاری کردن متمرکزند تا خرج کردن. درخواست برای تحویل خریدهایتان به درب منزل، استفاده از خدمات شستشوی لباس، یا اجاره کردن خانه ای گران تر به جهت نزدیک بودن به محل کار زمان با کیفیتی را به عمرتان می افزاید. ممکن است این موارد هزینه بیشتری داشته باشند اما زمان لازم برای انجام کارهایی را می دهند که شما را شاد می کنند.

 • تجارب ارزشمندند

میلیونرها سبک زندگی پر زرق و برقی دارند و مطمئن می شوند که تجارب زندگی خود را به تقویم شان اضافه کنند. زیرا آنها هزینه کردن بر روی تجاربی که ارزش افزوده برای زندگی و سلامتشان دارند را در الویت قرار می دهند. آنها به راحتی هزینه های روزمره شان را با مسافرتهای هیجان انگیز، پرش با چتر از هواپیما، یا عضویت در باشگاه ورزشی تغییر می دهند.

 • اول صورت حساب، بعد استراحت

آگاهی از هزینه های ثابت کاری است که افراد متبحر در مدیریت پول بهتر از ما انجام  می دهند. آنها به قانون پرداخت هزینه های ثابت در اولین روز توسط سیستم های خودکار احترام می گذارند تا بتوانند دید مشخصی در مورد نحوه خرج کردن مابقی پول خود داشته باشند.

 • لیست خریدی برای حراجهای سالیانه تهیه کنید

همه ما عاشق حراج هستیم. خرید اقلامی که در لیست حراجی ها نیستند، باعث پس انداز کردن پول نمی شود. حراجی ها با آنکه جذابند باعث می شوند بیشتر از آنچه که باید خرج کنید و اقلامی را بخرید که در وهله اول به آنها نیازی نداشته اید. افرادی که در مدیریت پول خود تخصص دارند توصیه می کنند لیست خریدتان را از قبل تنظیم کنید و خریدهای بزرگ خود را در زمان حراجی ها بخرید تا تخفیف خوبی بگیرید.

 • روی چیزهایی که باعث شادی و سلامتی شما می شوند سرمایه گذاری کنید

خرید هر از گاه چیزهایی که شما را شاد می کند و باعث سرگرمی شما می شود ایرادی ندارد. افراد ثروتمند با اطمینان یافتن از سرمایه گذاری کردن بر روی کارهایی که دوست دارند بین کار و زندگیشان تعادل ایجاد می کنند. اگر شما به صور فلکی علاقه دارید، خرید یک تلسکوپ تا زمانی که پس اندازتان اجازه می دهد و شما کاملا از خرید آن شاد می شوید، ایرادی ندارد.

 • در روزهای اخر هفته خرید نکنید

افرادی که در پس انداز کردن مهارت دارند، کنترل خوبی بر روی میل خود برای خرید اقلام غیرضروری دارند. سعی کنید یک روز در هفته یا آخر هفته ها  هیچ پولی خرج نکنید و به این برنامه پایبند بمانید.

 • پول خردهایتان را پس انداز کرده و از آنها استفاده کنید

همه از پول خرد بدشان می آید. زمانی که یک سکه داخل کیف تان می اندازید، آن را فراموش می کنید. اما حدس بزنید چه: هر یک سکه ای که جمع می کنید، یک سکه بدست آورده اید. پولهای خرد خود را برای هزینه کردن در خرید قهوه و خوراکی استفاده کنید تا هزینه های روزانه خود را حداقل نگه دارید.

 • قبل از دور انداختن وسایل خود آنها را تعمیر کنید

در حالی که ثروتمندان علاقه به سرمایه گذاری دارند، به خریدهای خود تا آخرین نفس وفادارند. آنها وسایل و ماشینهای خود را قبل از دور انداختن تعمیر می کنند. تعمیر کردن وسایل باعث پس انداز کردن پول و نجات سیاره می شود.

حتما بخوانید:   چرا باید هر شش تا هشت سال یکبار تشک خود را عوض کنید

 

از سراسر وب

 • کارخانه ظروف یکبارمصرف