۷ ترفند برای تمیز کردن دستشویی

7 ترفند برای تمیز کردن دستشویی
امتیاز به این post

به جای آنکه وقت خودتان را صرف خانه تکانی کردن حمام کنید، میتوانید در مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه آن را بشویید . کافی است تنها چند ترفند کوچک را بدانید . خبر خوب آن است که لازم نیست جای دوری بروید زیرا اکثر وسایل مورد نیاز برای تمیز کردن حمام و برق زدن آن را در دسترس دارید   . در زیر به هفت نکته در این مورد اشاره می کنیم

  • از روغن درخت چای استفاده کنید

روغن درخت چای فواید زیادی دارد اما مهمتر از همه آن است که خواص آنتی باکتریال و ضد قارچ دارد . به همین دلیل است که استفاده از آن در حمام فکر خوبی است . مقداری روغن درخت چای را به جوش شیرین اضافه کرده و سینک حمام را بسابید. روغن به راحتی باکتری ها و میکروبها را پاک کرده و به سینک تان برق خاصی می بخشد .

  • برای پاک کردن آینه ها از فوم اصلاح استفاده کنید

برای آنکه آینه ها بعد از حمام کردن بخار نکنند، مقداری فوم اصلاح روی آنها بمالید. به مدت یک دقیقه صبر کرده و با حوله ای خشک پاک کنید. همچنین برای پاک کردن جای اثر انگشت از روی آینه مفید است.

  • برای پاک کردن کاشی ها از سرکه استفاده کنید

میتوانید کاشی های زرد شده را  به راحتی بدون استفاده از محصولات گران قیمت تمیز کنید. کافی است از سرکه استفاده کنید زیرا به عنوان یک پاک کننده قوی عمل می کند . نیم فنجان سرکه سفید را با آب گرم ترکیب کنید و کاشی ها را با این محلول بشویید . اما سنگ مرمر را با آن پاک نکنید زیرا سرکه به مرمر آسیب می زند .

  • از روزنامه برای پاک کردن درهای شیشه ای حمام استفاده کنید

اگر دستمال میکروفایبر ندارید میتوانید از روزنامه استفاده کنید. روزنامه از خود پرز به جا نمی گذارد و خوب شیشه را تمیز می کند. میتوانید همچنین روزنامه را با سرکه سفید آغشته کرده تا شیشه هایی کاملا تمیز داشته باشید

  • از خمیردندان برای پاک کردن لک صابون استفاده کنید

مقداری خمیردندان را به اسفنج مالیده و سینک را برای پاک کردن لک صابون بشویید. برای پاک کردن شیرآلات نیز به کار می رود. با یک پارچه خمیردندان را روی شیرآلات مالیده و با آب بشویید. هر گونه شیرآلاتی که از جنس کروم باشند با این ترفند تمیز می شوند .   از این روش هر از گاهی استفاده کنید زیرا باعث خورده شدن فلز می شود .

  • از روغن بچه برای برق انداختن لوازم داخل حمام استفاده کنید

مقداری از روغن بچه روی پارچه ای مالیده و روی شیرآلات، سرشیرها و حتی کاسه توالت بمالید. بدین ترتیب از شر لکه های دست راحت شده و آنها را برق می اندازید .

  • یک نمکدان و مقداری جوش شیرین کنار توالت خود نگه دارید

کمی جوش شیرین را قبل از استفاده از توالت درون کاسه توالت بریزید. این کار نیاز به تمیز کردن مکرر کاسه توالت را کاهش می دهد . به علاوه میتوانید برای جرم زدایی نیز از این روش استفاده کنید . یک فنجان جوش شیرین و دو فنجان سرکه را با هم ترکیب کرده و بعد از سی دقیقه دستشویی شما کاملا جرم زدایی می شود .

حتما بخوانید:   6 شیوه برای ضخیم تر کردن موها به شکل طبیعی

 

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف