۱۰ ترفند روان شناسی که میتوانید برای موفقیت روزانه از آنها استفاده کنید

10 ترفند روان شناسی که میتوانید برای موفقیت روزانه از آنها استفاده کنید
امتیاز به این post

ارتباط برقرار کردن و برقراری رابطه با دیگران گاهی اوقات برای هر کسی دشوار است. چه مجبور به برقرای ارتباط در محیط کار، جامعه، یا خانواده خود باشید، استفاده از این ترفندهای روان شناسی میتواند به ایجاد رابطه ای راحت بین اطرافیان شما کمک می کند.

 • نشستن کنار دیگری به جای نشستن روبه روی او

اینکه در کدام قسمت میز می نشینید مطالب زیادی را در مورد شما نشان می دهد. اگر میخواهید کسی را آرام کنید نشستن در کنار او ، شما را در موقعیت مقابله ای کمتری قرار می دهد. از طرف دیگر، نشستن در مقابل فردی دیگر، بخصوص در اتاقهای کنفرانس یا پشت میزهای اداری، باعث میشود طرف مقابلتان احساس تردید کند. میتوانید از این ترفند نه تنها در محیط کار بلکه در دورهمی های خانوادگی مانند مهمانی های شام نیز استفاده کنید.

 • حفظ وضعیت بدنی در حالت قدرت به جهت تقویت اعتماد به نفس

ژست قدرتی ، زبان بدنی ای است که بر نحوه تفکر و احساسمان نسبت به خود تاثیر می گذارد. با قرار دادن خود در وضعیت بدنی قدرت مند میتوانیم در خود اعتماد به نفس ایجاد کنیم. تحقیقات نشان می دهند که افرادی که در مصاحبه ها در این وضعیت بدنی خود را قرار می دهند  نسبت به کسانی که این ژست بدنی را ندارند، اعتماد به نفس بیشتری داشته و بهتر عمل کرده اند. برای همین بسیاری از ورزشکاران و سخنرانان از این ترفند روان شناسی به نفع خود استفاده می کنند.

 • انتخاب رنگ مناسب برای لباس خود

رنگ پیراهن یا کت و شلوار شما بازتابی از تیپ شخصیتی شما و شغلی است که به دنبال آن هستید. آبی نفتی نشان دهنده گرمی و صداقت است که رنگ مناسبی برای معلمان می باشد. طوسی ارتعاشی گیرا و قابل اعتماد از خود نشان می دهد و مشکی کلاس بالایی دارد که برای موقعیتهای کاری ای که با مد در ارتباط هستند مناسب است.

 • حفظ ارتباط چشمی با برانداز کردن رنگ چشم

نگاه کردن به چشمان طرف مقابل نشان دهنده توجه کردن به صحبت های اوست. اما ممکن است حفظ این ارتباط چشمی برای هر دو طرف کاری دشوار باشد. بر اساس تحقیق انجام شده، میتوانید در زمانی که به فرد دیگری نگاه می کنید رنگ چشم او را ارزیابی کنید زیرا در این صورت  با حالت طبیعی تری به صورت او نگاه می کنید.

 • تلاش برای به یاد آوردن اسامی

برخی افراد در به یاد آوردن نام دیگران مشکل دارند و برخی دیگر نام ما را به یاد آورده و ما را به اسم خودمان صدا می کنند. البته که هر کسی از دسته دوم خوشش می آید. دانستن نام افراد اولین نشانه توجه کردن آنها به صحبتهای شماست زیرا نشان می دهد شما را به یاد دارند. این موضوع شما را در بین افرادی که با آنها ملاقات می کنید محبوب می کند.

 • مشاهده اینکه چه کسی با چه کسی می خندد

وقتی در جمعی هستید و میخواهید میزان نزدیکی افراد با یکدیگر را بسنجید ببینید افراد با چه کسانی می خندند. کلید آن توجه کردن به فردی است که آنها در حین خندیدن به او نگاه می کنند زیرا بیشتر به سمت او کشش داشته و با او راحت هستند.

 • کمتر کردن گزینه های انتخاب در صورت عدم توانایی در تصمیم گیری

با آنکه داشتن گزینه های مختلف برای انتخاب کردن از بین آنها بهتر به نظر می رسد، حقیقت آن است که باعث می شود به سختی تصمیم بگیرید. برای آنکه تصمیم گیرنده بهتری شوید، گزینه های خود را به چهار مورد برسانید. این کار باعث می شود هر گزینه را با دقت بررسی کرده و مطمئن شوید که تصمیم درست را گرفته اید.

 • درخواست کمک

کمک کردن به دیگران کار  خوبی است اما اگر میخواهید کسی بلافاصله از شما خوشش بیاید، از آنها درخواست کوچکی بکنید. انجام این کار نشان می دهد که به اندازه کافی به آنها اعتماد داشته و بها می دهید که در نتیجه احساس خوبی در آنها ایجاد می کند زیرا آنها به شما کمک کرده اند .

 • دست به سینه نشستن و پا روی پا انداختن

اگر میخواهید مانع از نزدیک شدن فردی به خود شوید دست به سینه بنشینید و پایتان را روی پای دیگر بیاندازید تا مانعی بین خود و او ایجاد کنید. اگر میخواهید نسبت به ایده های جدید باز برخورد کنید، دست به سینه ننشینید تا این پیام خوشامد گویی را به دیگران بدهید.

 • گرم کردن دستان خود قبل از دست دادن

هیچ کس دوست ندارد با حس سرما گفتگویی را آغاز کند بنابراین بهتر است قبل از دست دادن با هر کسی که میخواهید با او ملاقات کنید، دستان خود را گرم کنید. یکی از نشانه های یک دست دادن خوب گرمی دستان است زیرا جوی دوستانه را نشان می دهد در حالیکه دست دادن با دستان سرد نشان دهنده بی اعتمادی است.

حتما بخوانید:   چرا پیداکردن عشق برای افراد فوق العاده سخت است

 

 

 

از سراسر وب

 • کارخانه ظروف یکبارمصرف