۱۰ کشور با بیشترین گردشگر

کشور با بیشترین گردشگر
کشور با بیشترین گردشگر
امتیاز به این post

سازمان جهانی تگردشگری به تازگی در گزارشی از افزایش تعداد مسافران تورستی خبر داده است به طوری که در حال پیشی گرفتن از سایر اقتصادهای جهان است. در سال ۲۰۱۹ در حدود ۱٫۵ میلیارد گردشگر از کشورهای مختلف دیدن کردند که نسبت به سال ۲۰۱۸ رشد ۴درصدی را نشان میدهد. علی رغم اتفاقات ابتدای سال ۲۰۲۰ تورسیم جهانی روندی صعودی را از خود نشان میدهد که نوید رونق گرفتن این صنعت است.

خاورمیانه با بیشتری سرعت رشد جذب توریست در صدر سریعترین مناطق بعد از رکود ابتدای سال ۲۰۲۰ قرارداد اما همچنان چند کشور اروپایی میزبان بیشترین توریست در دنیا هستند. با ما باشید تا ۱۰ کشور با بیشترین آمار بازدید گردشگر را بشناسید.

۱۰٫ انگلستان با سالیانه ۳۶ میلیون گردشگر

گردشگری انگلستان

در سال ۲۰۱۹ انگلستان میزبان حدود ۳۶ میلیون گردشگر در شهرهای مختلف خود بود. لندن پایتخت این کشور با میزبانی حدود ۱۲ میلیون پر بازدیدترین شهر این کشور است. در بین شهرهای دیگر ادینبورگ، بیرمنگهام و منچستر بیشترین تعداد توریست را پذیرا هستند. صنعت توریسم برای انگلستان حدود ۱۳۱ میلیارد دلار درآمد زایی و ۲ میلیون شغل مستقیم و غیر مستقیم فراهم کرده است.شهروندان آمریکایی بیشترین بازدیدکنندگان از انگلیس هستند و بعد از آن فرانسوی‌ها سهم بعدی توریست این کشور را در اختیار دارند. از مهمترین مکان‌های گردشگری انگلیس میتوان به بیگ بن، برج لندن و استون هنج اشاره کرد.

۹٫ تایلند با ۳۸ میلیون گردشگر سالیانه

صنعت گردشگری تایلند

تایلند برای ده‌های طولانی یکی از مقاصد بزرگ گردشگری دنیا محصوب میشود، این هم مدیون ساحل‌های زیبا با شن‌های سفید و مناظر دیدن، غذاهای محلی خوشمزه و آب گرم است. بانکوک پایتخت تایلند با ۲۲ میلیون بازدیدکننده در سال در اکثر مواقع در رتبه نخست پر بازدیدترین شهر جهان قرار دارد. ۱۴۳۰ جزیره تایلند سالیانه هرکدام سالیانه میزبان ده‌ها و صدها هزار مسافر از نقات مختلف جهان است، جزایری که بعضی از آنها جزو بهترین جزایر دنیا به حساب می‌آیند. از نقاط معروف تایلند می‌توان به ساحل رایله (Railay Beach)، کوه فی‌فی (Koh Phi Phi) و کاخ بزرگ بانکوک اشاره کرد.

حتما بخوانید:   18 نکته درباره زندگی در دانمارک که شاید باعث شود به دانمارکی ها حسادت کنید

۸٫ آلمان با ۳۹ میلیون گردشگر

توریسم آلمان

شهرت آلمان مربوط به نوشیدنی‌های آبجو، سوسیس‌های خوشمزه و قلعه‌های زیبا برای عکاسی است. این کشور سالیانه در حدود ۳۹ میلیون گردشگر دارد که از این بین ۱۳ میلیون آن در برلین پایتخت آلمان پذیرایی می‌شوند. صنعت توریسم برای آلمان در حدود ۲ میلیون شغل فراهم کرده است که به تنهایی ۴درصد تولید ناخالص ملی این کشور را شامل می‌شود.

۷٫ میکزیک سالیانه ۳۱ میلیون گردشگر

گردشگران از مکزیک

مکزیک، این کشور زیبا در جنوبی ترین قسمت قاره آمریکای شمالی قرار دارد. شاید باید تصورتان این کشور را تغییر دهید، زیرا که این کشور به سرعت در حال تبدیل شدن به مقصدی محبوب برای گردشگران خارجی است. مردم از جاهای مختلف دنیا برای بازدید از ساحل‌های بکر، آشنایی با فرهنگ و تاریخ غنی و آثار تاریخی ثبت شده در یونسکو به این کشور پر جنب و جوش سفر می‌کنند. طی یک دهه گذشته سرعت رشد گردشگری در این کشور تاثیر بسیار زیادی بر اقتصاد آن گذاشته است به طوری که دولت مکزیک در سال ۲۰۱۹ برنامه‌ای ۶ ساله را برای رونق بیشتر این صنعت و بهتر کردن کارکنان این حوزه شروع کرده است. تعدادی از شهرهای پر مسافر مکزیک کانکون (Cancun)؛ شهر مکزیک و پلایا دل کارمن (Playa Del Carmen) هستند.

۶٫ ترکیه با ۴۶ میلیون گردشگر سالیانه

ترکیه و گردشگری

کشوری ما بین دو قاره، ترکیه ترکیبی جذاب از دو فرهنگ شرق و غرب است. مرز طولانی ترکیه با مدیترانه و دریای اژه وسعت بی انتهایی از سواحل زیبا و اقامتگاه‌های تفریحی را فراهم کرده‌است. و البته گردشگران حتی می‌توانند از پایتخت زیبای این کشور هم لذت ببرند. در سال ۲۰۱۹ در حدود ۱۵ میلیون گردشگر از آنتالیا دیدن کرده‌اند که می‌توانید حدس بزنید تعداد قابل توجهی از آنها از ایران هستند. این محبوبیت آنتالیا به خاطر نزدیکی به سواحل زیبا و بافت غنی تاریخی ترکیه است. از جاذبه‌هی توریستی ترکیه میتوان به مسجد آبی، کاخ توپکاپی (Topkapi Palace) و موزه سوفی گایگیا (Haigia Sofia Palace) اشاره کرد.

حتما بخوانید:   سفر 92 کیلومتری با دوچرخه(اختصاصی مجله مبین)

۵٫ سهم ۶۲ میلیونی گردشگر برای کشور ایتالیا

صنعت گردشگری ایتالیا

تا دلتان بخواهد ایتالیا آثار تاریخی و غذاهای محلی خوشمزه در کنار فرهنگ غنی دارد، برای همین هم به یکی از مقاصد اصلی گردشگری در دنیا تبدیل شده است. ایتالیا تنوع مناظر بالایی دارد، از ارتفاعات پوشیده از برف تا مزارع انگور (بله برای شراب) و سواحل درخشان و رویایی. لازم به یادآوری نیست که شهرهای زیبای رم و ناپل و فلورانس هم در این کشور قرار دارند. ۵۰ اثر تاریخی ثبت شده در یونسکو که در پهنه این کشور یافت می‌شوند گواه تاریخ غنی این کشور است. از آثار مشهور کشور ایتالیا میتوان برج کج پیزا، کلوسئوم و پانتئون را نام برد.

۴٫ برای کشور دوست، چین ۶۳ میلیون گردشگر

تور چین و گردشگری

به انتهای لیست ۱۰ تایی نزدیک می‌شویم و اگر نامی از این کشور تاریخی برده نمی‌شد قطعا خیلی از ما ناراحت می‌شدیم. چین سومین کشور بزرگ دنیاست و به علت مناظر طبیعی متنوع، تاریخ بسیار غنی و پر رنگ و شاید تنوع غذاهای محلی همواره جزو ۵ کشور اول برای گردشگران بوده است. شاید برای شما خواننده ایرانی غذاهای چینی چندان جذاب نباشد یا حتی مشمعز کننده است اما برای اکثر افراد تجربه طعمی متفاوت بسیار هیجان انگیز است.

صنعت توریسم در چین به سرعت در حال رشد است و به عنوان بازیگر جدی از اقتصاد این کشور ایفای نقش می‌کند. در سال ۲۰۱۸ بخش بزرگی از تولید ناخالص ملی این کظور یعنی ۱۱درصد آن مربوط به صنعت گردشگری بود که در سال ۲۰۱۹ با رشد ۱٫۲درصدی روبرو شد. آثار پر بازدید چین شامل شهر ممنوعه و میدان تیانانمن (Tiananmen Square) است. دیوار بزرگ چین را فراموش نکردیم، در واقع اصلا نیازی به گفتن این مورد نبود، شاید مشهورترین جاذبه تاریخی دنیا این دیوار باشد که حتی از ایستگاه بین‌المللی فضایی هم می‌توان آن را دید!

حتما بخوانید:   دانستنی هایی درمورد آداب غذاخوردن در کشورهای مختلف

۳٫ کشور فرصت‌ها، آمریکا با ۸۰ میلیون گردشگر

تعداد گردشگران آمریکا

صنعت توریسم یکی از بازیگران مهم اقتصاد آمریکا به شمار می‌رود. بیش از ۷ میلیون نفر در این صنعت مشغول به فعالیت هستند و تنها در سال ۲۰۱۷ حدود ۱٫۶ ترلیون دلار خروجی گردشگری برای اقتصاد آمریکا بود، یعنی بیش از ۳ برابر کل تولید ناخالص ملی ایران در همان سال! ۳ شهر مهم مسافری در آمریکا اول نیویورک با اهداف تجاری، سپس لس آنجلس با اهداف صنعتی و لاس وگاس با هدف تفریحی هستند. کانادا، مکزیک، انگلستان، ژاپن و چین بیشترین مسافران آمریکا را تشکیل می‌دهند.

۲٫ ماتادورها، اسپانیا با ۸۳ میلیون توریست

گردشگری اسپانیا

کشور مورد علاقه من، اسپانیا دومین کشور پر بازدید دنیاست. صنعت گردشگری در حدود ۱۲درصد تولید ناخالص ملی و ۱۳درصد مشاغل این کشور را شامل می‌شود. بیشترین مسافران اسپانیا را اروپایی‌های تشکیل می‌دهند. سواحل بکر، آب و هوای گرم و مطلوب و شهرهایی پر از جنب و جوش و زندگی است که مردم اروپا را در تعطیلات به اسپانیا روانه می‌کند. تعدادی از مناطق دیدنی اسپانیا La Sagrada Familia، Park Güell و Alhambra هستند.

۱٫ کشور عاشقانه‌ها، فرانسه با ۸۹ میلیون گردشگر

مسافرت گردشگری به فرانسه

در شهرهای فرانسه باید قدم زد، خیابان‌ها را دید و زیر برج ایفل عاشق شد و شاید هم شروعی دوباره از پاریس داشت. با بیش از ۸۹ میلیون بازدید کننده در سال، فرانسه اولین مقصد مسافران به حساب می‌آید. پایتخت فرانسه، پاریس ۱۷ میلیون مسافر را به سمت خود می‌کشد و سهم برج ایفل از این مسافران بازدید سالیانه ۷ میلیون گردشگر است. ۱۰درصد رونق اقتصادی فرانسه بر دوش صنعت گردشگری است و برای ۲٫۹ میلیون نفر شغل ایجاد شده است. بیشتر مسافران فرانسه را مانند اسپانیا اروپایی‌ها تشکیل می‌دهند که از این بین ۱۲ میلیون آنها انگلیسی هستند. دیزنی‌لند، موزه لوور (همان لوور مجلس!) و کلیسای نوتردام از جاذبه‌های مهم گردشگری فرانسه به حساب می‌آیند.

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف