۸ فایده کلکسیون جمع کردن

8 فایده کلکسیون جمع کردن
امتیاز به این post

برخی فکر میکنند کلکسیون جمع کردن کاری خسته کننده است و نیاز به تعهد دارد اما فوایدی نیز دارد. در این مقاله به برخی از فواید کلکسیون جمع کردن می پردازیم.

  • کلکسیون جمع کردن به شما لحظاتی شاد و به دور از استرس می بخشد

بسیاری می گویند کلکسیون جمع کردن یک سرگرمی هیجان انگیز است. و سرگرمی ها برای زمانی که احساس افسردگی می کنیم بسیار مناسبند. با این کار ذهنیتی مثبت و برنامه ای منظم به دست می آوریم که به ما حس شادی و شکرگزاری می دهد و اصلا انرژی ما را نمی گیرد. ما به این حس بعد از یک روز کاری سخت نیاز داریم

  • کلکسیون جمع کردن به شما اطلاعات بیشتری می دهد

وقتی کلکسیون خود را وسیعتر میکنید، ذخیره فکری تان را نیز گسترش می دهید. جمع کردن اشیا ذهنیتی کنجکاو را پرورش می دهد. شما از خواندن و یاد گرفتن مطالب جدید در مورد کلکسیون تان لذت می برید، مثلا تاریخچه و محبوبیت و سایر نکات جالبی که به آن برمیخورید. حتی ممکن است با افراد جدید آشنا شوید که شما را به مرحله بعد می رسانند.

  • کلکسیون جمع کردن حلقه اجتماعی شما را وسیعتر می کند

شکی نیست که شما با افرادی آشنا می شوید که علایقی مشابه شما دارند. ممکن است تا قبل از این مانند افراد منزوی زندگی کرده باشید، اما وقتی با جماعتی از کلکسیونرها آشنا شوید، خلاقیت و شور و اشتیاق خود را با آنها در میان می گذارید. اگر فردی خجالتی هستید کلکسیون جمع کردن یکی از راه حلهایی است که برای آشنا شدن و ریختن طرح دوستی با دیگران میتوانید از آن  استفاده کنید.

  • کلکسیون جمع کردن باعث می شود منظم باشید

مطمئنا دوست ندارید کلکسیون تان به همه ریخته باشد. دوست دارید؟ برای همین است که عادت به منظم بودن و نظم داشتن زمانی نهادینه می شود که شروع به جمع آوری کلکسیون می کنید. برخی از کلکسیونرهای جدی بخشهایی از خانه مانند کابینتها، کشوها و حتی فضای بیشتری را در اختیار اقلام جمع آوری شده شان قرار می دهند. میتوانید آنها رنگ بندی کنید یا از روی اندازه دسته بندی کنید.

  • کلکسیون جمع کردن شما را در زمان به عقب برمیگرداند

برخی از کلکسیونرها به کلکسیونشان به این علت اهمیت می دهند زیرا باعث ایجاد حس نوستالژی در آنها می شود و دلشان برای  روزهای خوب گذشته تنگ می شود یا حتی زمانهایی را  تصور می کنند که هنوز به دنیا نیامده اند. وقتی اشیای خاطره انگیز را جمع آوری میکنید بیشتر احساساتی می شوید.

  • کلکسیون جمع کردن باعث ایجاد تمرکز در شما می شود

اگر فردی هستید که نمیدانید دنبال چه بگردید، کلکسیون جمع کردن برایتان مناسب است. مراقبت کردن از کلکسیون خود باعث می شود به جزییات توجه کنید. وقتی کمی از خلاقیت خود استفاده کنید میتوانید مهارتهای جدیدی را نیز یاد بگیرید.

  • کلکسیون جمع کردن برای محیط زیست خوب است

اگر اشیای کلکسیون شما در دسترس کسی نباشد ممکن است به زباله دانی رفته باشند. متاسفانه اقلامی که بی ارزش تلقی می شوند دور انداخته می شوند. اما اگر به کلکسیون جمع کردن علاقه دارید، هیچ چیز برایتان بی ارزش نیست. یک شی کمتر دور انداخته می شود اما در عوض مراقبت بیشتری از آن به عمل می آید.

  •  به جز مراقبتهای فیزیکی مانند مراقبت از پوست و مو، سلامت ذهنی نیز برای رشد و پیشرفت ما ضروری است
حتما بخوانید:   از چه سنی باید کارهای خانه را به کودکان بسپاریم؟

حس خوب داشتن نسبت به خود در زمان کلکسیون جمع کردن برای ذهن و احساسات شما مفید است. این موضوع برای افراد معتاد به کار اهمیت زیادی دارد.

 

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف