۱۰ وسیله روزانه ای که آن قدرها هم که تصور می کردید بی ضرر نیستند

10 وسیله روزانه ای که آن قدرها هم که تصور می کردید بی ضرر نیستند
امتیاز به این post

ما هر روز با وسایل مختلفی روبه رو می شویم که به نظر مناسب و امروزی می رسند. ما با آنها احساس متمدن بودن می کنیم و اعتقاد داریم که با استفاده از آنها به خودمان و دنیا اهمیت می دهیم. بسیاری از آنها را حتی بدون فکر کردن استفاده می کنیم. متاسفانه برخی از آنها وقتی به شکلی اشتباه استفاده شوند، میتوانند به سلامت ما آسیب برسانند.

کیفهای حمل بار کتانی

اگر مرتبا از کیفهای کتانی برای بردن بارهای خود استفاده می کنید، به احتمال زیاد بسیار کثیف می باشند. ما آنها را به عنوان جایگزینی برای کیفهای پلاستیکی استفاده می کنیم و قطعا آنها را نمی شوییم. اما کیفهای کتانی رویکرد دیگری لازم دارند. اکثر افراد اعتراف می کنند که هیچ گاه کیفهای قابل شستشوی خود را نشسته اند و این اشتباه است. باقی مانده گوشت، ماهی، میوه و سبزیجات باعث رشد میکروبها می شود و بنابراین باید حداقل هفته ای یکبار کیف خود را بشویید. به علاوه کیفهای کتانی چند بار مصرف به اندازه ای که ما تصور می کنیم مقرون به صرفه نیستند. تولید آنها نیازمند آب بسیاری است. آنها همیشه قابل بازیافت نیستند زیرا لوگوهای برندی که روی آنها چاپ شده است حاوی پی وی سی است. مقرون به صرفه ترین کیفها آنهایی هستند که از جنس پلاستیک بازیافت شده میباشند.

حتما بخوانید:   6 شیوه برای ضخیم تر کردن موها به شکل طبیعی

تشکها و بالشهای ساخته شده از فوم هوشمند

این تشکها و بالشها زیر وزن شما خم می شوند و سپس به شکل اول خود برمیگردند. به این ترتیب، گردن، سر و کل بدن شما حمایت می شود. بسته به موقعیتی که فرد در آن میخوابد، نیاز به تشکها و بالشهای متفاوتی وجود دارد. برای همین است که باید انتخاب درستی داشته باشید وگرنه دچار بد خوابی و بدن درد خواهید شد. افرادی که در شب احساس گرما می کنند باید به خاطر داشته باشند که برخی از بالشهای ساخته شده از فوم هوشمند دمای بدن را در خود نگه میدارند. اگر با شخص دیگری در تخت بخوابید، تشکی که برای کمر شما مناسب است ممکن است برای نفر کناری شما بد باشد و بالعکس.

فنجانهای قاعدگی

فنجانهای قاعدگی معمولا در جوامع پزشکی بی خطر محسوب می شوند. و با آنکه عواقب منفی خاصی ندارد، بهتر است تا حد ممکن احتیاط کرد. فنجانی که سایز اشتباهی داشته باشد باعث درد و التهاب می شود. برای جلوگیری از عفونت، قبل و بعد از استفاده دستهای خود را خوب بشویید. این قوانین ساده به شما در جلوگیری از بروز اشتباهات فراوان کمک می کند. همچنین دستورالعمل را به دقت بخوانید.

لباس زیر توری

لباس زیری که خوش ترکیب باشد خطرات بسیاری را دفع می کند. معمولا لباس زیر توری باعث خارش یا فشار آمدن بر پوست می شود. به علاوه پارچه های مصنوعی، ابریشم و پلی استر حرارت و رطوبت را در خود نگه میدارند که باعث ایجاد محیطی مناسب برای باکتری ها میشود. به طور ایده آل، هر سانتی متر از لباس زیر باید از پنبه یا پوشش پنبه ای تشکیل شده باشد. این به آن معنی نیست که نباید اصلا لباس زیر توری بپوشید اما بهتر است کمتر بپوشید.

حتما بخوانید:   اگر دست از پوشیدن شلوار بردارید چه اتفاقی برای بدن تان می افتد

دستمال مرطوب

دستمالهای مرطوب خیلی کاربردی به نظر می رسند و برای آنکه همراه خود داشته باشید بسیار مناسبند. اما مشکلاتی وجود دارد. اگر با یک دستمال چند جا را تمیز کنید باکتری ها را پخش می کنید. بنابراین اگر لازم است کمی تمیزکاری کنید از آب و صابون استفاده کنید. به علاوه اکثر دستمالهای مرطوب حاوی الیاف میکروپلاستیکی میباشند که تجزیه پذیر نیستند. این الیاف اگر وارد دریا شوند به گونه های آبی آسیب می زنند.

خمیردندان

منظور ما خمیردندانی است که حاوی میکروگرانولهایی است که مینای دندان را سفید می کنند. این گرانولها از جنس میکروپلاستیک اند. ممکن است حاوی سمومی باشند که برای سلامت بد هستند. همچنین استفاده نکردن از این نوع خمیردندانها شرایط زیست محیطی سیاره ما را بهتر کرده و آن را به مکانی سالمتر برای زندگی تبدیل می کند.

پدهای پنبه ای

پدهای پنبه ای به ما در پاک کردن آرایش از روی صورت کمک می کنند. اما ممکن است متوجه شده باشید که پنبه مقداری از مایعی که پخش می کند را به درون خود جذب می کند. به علاوه پنبه ماده زبری است که میتوانید به پوست لطیف آسیب برساند.  و پدهای پنبه ای برای پاک کردن آرایش چندان مناسب نیستند.

یون ساز هوا

دستگاههای یون ساز هوا در بین افرادی که به هوای داخل خانه و سلامتشان اهمیت میدهند بسیار مناسبند. سازندگان این ماشینها ادعا می کنند که این دستگاهها ویروسها و باکتریها را نابوده کرده و حال ما را بهتر می کنند. اما این دستگاهها ضررهایی دارند. مطالعات نشان می دهند که دستگاههای یون ساز، وجود ترکیبات زنده ی آسیب رسان را کاهش می دهند. اما هم زمان ممکن است مقدار استون و اتانول موجود در هوا را بالا ببرند. این ترکیبات باعث التهاب چشمها، بینی و گلو می شوند. برای جلوگیری از این خطرات بهتر است از تصفیه کننده های هوا که یون ساز نیستند استفاده کنید.

حتما بخوانید:   6 دلیل برای بد خوابیدن در شب

اکلیل

دهه هاست که مردم از اکلیل برای تزیین استفاده می کنند. در دوران های مختلف، اکلیل از سنگ، شیشه و حتی حشرات ساخته می شده است. اکلیلهای امروزی از آلومینیوم و پلاستیک ساخته شده اند. اخیرا مد شده است که اکلیل را به عنوان بخشی از آرایش به روی صورت می مالند. اما استفاده از آنها خطراتی دارد. ممکن است ذرات ریز اکلیل را تنفس کنید یا با غذایتان وارد بدنتان شوند. به علاوه اکلیل لبه های تیزی دارد و نباید وارد چشمان تان شود.

روکشهای محافظتی کفش

البته که روکشهای کفش در جلوگیری از پخش آلودگی در اتاق و تمیز نگه داشتن زمین کمک می کنند. اما این بدان معنا نیست که باکتری های نامرئی در کف کفش ما روی زمین نیستند. مطالعات نشان می دهند که افرادی که روکش محافظتی کفش می پوشند به اندازه کسانی که نمیپوشند از خود باکتری به جای می گذارند.

 

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف