۵ علامت هشدار که نشان می دهد شما از غمگین بودن لذت می برید

5 علامت هشدار که نشان می دهد شما از غمگین بودن لذت می برید
4/5 - (6 امتیاز)

شادی حس پیچیده ای است. برخی افراد با کوچکترین چیزها هم خوشحال می شوند، مثلا با دیدن طلوع آفتاب زیبا یا تمام کردن لیست کارهایی که باید انجام دهند در حالیکه برخی دیگر در بهترین شرایط نیز نمیتوانند شادی را پیدا کنند.

همه ادعا می کنند که دوست دارند شاد باشند پس چرا افراد بسیاری از غمگین بودن لذت می برند ؟

یک روش برای توضیح آنکه چرا افراد از غمگین بودن لذت می برند نگاه کردن به شرایطی است که برای اکثر ما آشنا است : فیلمهای ترسناک. ما از دیدن فیلمهای ترسناک لذت می بریم حتی اگر بترسیم که خود نوعی احساس ناشادمانی است.

محققان در مطالعه ای که در زمینه انجام داده اند دریافته اند که انسانها میتوانند در یک زمان احساسات منفی و مثبت را تجربه کنند. روان شناسان این نظریه را در مورد شادی  / غمگینی کلی بکار گرفته و ۵ نشانه پیدا کرده اند که میتوانید با استفاده از آنها متوجه شوید که آیا از غمگین بودن لذت می برید یا نه .

  • برای احساس بدبختی کردن دلایلی پیدا میکنید

یکی از رایج ترین و نادیده گرفته شده ترین نشانه ها همین است. حتی زمانی که همه چیز در زندگی تان خوب پیش می رود روی موضوعی از گذشته تمرکز می کنید یا مشکلی را بوجود می آورید که بتوانید دوباره احساسات منفی تان را تجربه کنید. این موضوع به اشکال بسیار ظریفی قابل مشاهده است بنابراین دفعه بعدی که احساس غمگینی می کنید به افکار خود توجه کنید.  – آیا عمدا در حال خلق موضوعی هستید که بتوانید توسط  آن از غمگینی خود لذت ببرید؟

  • برای رسیدن به اهداف خود جشن نمی گیرید

افرادی که از غمگین بودن لذت می برند، بعد از رسیدن به اهدافشان احساس موفقیت نمی کنند. یا اگر هم بکنند، احساسات مثبت آنها بسیار کوتاه مدت بوده و جای خود را به نگرانی بعدی می دهد .

  • در پشت سر گذاشتن خاطرات بد مشکل دارید

افراد زیادی با این مشکل دست به گریبان هستند. کسی حرفی به شما می زند و شما نمیتوانید آن را فراموش کنید. کینه به دل گرفتن نشان دهنده لذت بردن شما از اوضاع غمگین است زیرا افراد شاد احساسات و افکار منفی خود را پشت سر می گذارند . اگر در این کار با خود در کشمکش هستید، نشانه آن است که از غمگین بودن لذت می برید.

  • نقش قربانی را بازی می کنید

شناخت و تشخیص این موضوع در خود دشوار است حتی برای افرادی که به خوبی خود را می شناسند. شما همیشه احساس می کنید افراد دیگری خارج از حیطه کنترل شما مسئول مشکلات شما هستند تا اعمال خودتان . قبول نکردن مسئولیت اعمال خود در شرایط منفی نشان دهنده آن است که دوست ندارید مسئولیت کارهای خود را قبول کنید و ترجیح می دهید غمگین باقی بمانید .

  • همواره ناراضی هستید

شما همیشه چیزی برای ناراضی بودن پیدا می کنید. حتی زمانی که همه چیز خوب پیش می رود و به اهداف خود رسیده اید. اگر هم چنان قویا احساس می کنید که چیزی کم است یا میتوانید بهتر کار کنید، به آن معناست که از غمگین بودن خود لذت می برید. با آنکه شناسایی برخی از رفتارهای شخصی خودمان دشوار است اگر احساس می کنید هر یک از این نشانه ها را دارید باید کاری در مورد آن انجام بدهید. هر چه زودتر نشانه ها را تشخیص داده و متوجه رفتار ناسالمی شوید که از خود نشان می دهید، زودتر می توانید برای احساس کردن حس شادی و نشاط در درون خود کاری انجام دهید .

حتما بخوانید:   5 راه برای از بین بردن ترس کودکان از تاریکی

 

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف