۸ عادت بدی که آرزوها و خواسته های افراد را می کشد

8 عادت بدی که آرزوها و خواسته های افراد را می کشد
امتیاز به این post

عادات، کلید موفقیت  زندگی افراد هستند. صرف نظر از اینکه شامل اتخاذ عادات خوب یا ترک عادات بد باشند. موفقیت حول محور عادات شما می گردد بنابراین زیاد فکر کردن قبل از اتخاذ عادات جدید ممکن است به هنگام دنبال کردن آرزوها و خواسته هایتان مشکلاتی را بوجود آورد.

از آنجایی که موفق شدن شامل انجام و تکرار کارهای کوچک و گاهی اوقات متوسط تا زمان مسلط شدن بر آنهاست، عادت شما را در مسیر نگه می دارند و مطمئن می شوند که هر روز در زمینه مهارتهای انتخابی خود پیشرفت کنید.. عادات بد به راحتی آرزوها و خواسته های افراد را می کشند زیرا مخرب بوده و خاصیت سازندگی ندارند. و تبدیل کردن رویه های مخرب به عادت، شما را به جایی نمی رساند فقط باعث می شود محکم سر جای خود باقی بمانید.

  • طفره رفتن از انجام کارها

طفره رفتن اولین عادتی است که باید برای نجات خواسته ها و آرزوهای خود کنار بگذارید. یکی از دلایلی که استارتاپها به نتیجه نمی رسند آن است که وقت زیادی را صرف امور بی اهمیتی می کنند که هدفشان ایجاد حس پیشرفت  در شماست. بنابراین برای آنکه ریسک شکست خوردن را کم کنند انجام کارهای مهم را به تعویق می اندازند.

  • تنبلی کردن

بسیاری از ما افراد سخت کوشی هستیم. ما در کودکی تا ظهر نمی خوابیدیم و به جز تلویزیون دیدن کارهای دیگری نیز انجام می دادیم و هر روز هله هوله نمی خوردیم. اما وقتی بزرگتر می شوید و مشکلات زیادی سر راهتان قرار میگیرند، دانش بیشتری نسبت به آنها بدست می آورید و مسئولیتهای بیشتری را نیز به عهده میگیرید. در اینجاست که کارهایتان را هر زمان که دوست دارید انجام می دهید و تبدیل به انسان تنبلی می شوید که امروز هستید. تنبلی کردن یعنی اینکه نتوانید صبح زود از خواب بیدار شوید، سخت کار کنید و برای رسیدن به جایی که میخواهید تلاش کنید. شاید خواستش را داشته باشید اما به دلیل این عادت بد،  انضباط و انگیزه ای که باید توسط آن با ذهن و جسمتان ارتباط برقرار کنید تا از رخت خواب بلند شوید را ندارید.

  • جازدن

می گویند وسوسه ی جا زدن، درست در زمانی که افراد نزدیک رسیدن به موفقیت هستند بیشتر است. به بیان دیگر وقتی احساس می کنید دیگر چیزی ندارید و میخواهید جا بزنید، صبر کنید. ممکن است موفقیت درست پشت درتان باشد. اگر به راحتی دست از هر کاری می کشید و سریع به سراغ سرگرمی یا ماجرای دیگری می روید، نمیتوانید به نقطه موفقیتی که ورای آن قرار دارد برسید. نه به این خاطر که نمیتوانید،چرا که میتوانید. به این خاطر که شما قبل از مهارت پیدا کردن درآن زمینه جا می زنید.

  • بهانه تراشی

بهانه های زیادی وجود دارد که افراد روزانه برای خود می تراشند. اما اگر صادقانه بخواهیم بگوییم همگی فاجعه اند. مثل بهانه هایی که بچه ها در هنگام دیر رسیدن به مدرسه برای معلم خود می آورند. شما میتوانید هر بهانه ای که میخواهید را برای خودتان بتراشید. برای کسی مهم نیست که آیا بهانه تراشی می کنید یا نه . این بهانه ها به جز آنکه در کوتاه مدت اوضاع را برایتان راحتتر  کنند ندارند. هر بار که به بهانه ای فکر می کنید با خود بگویید اگر هر روز این بهانه را به خودتان یادآوری کنید سه سال دیگر به کجا می رسید؟

  • تفکر منفی

عادتی که مطمئنا آرزوها و خواسته های افراد را می کشد تفکر منفی است. که اکثر ما هر روز با آن روبه رو هستیم. چه در خودمان و چه در دیگران.  اگر به آرزوهای خود نمی رسید دست از فکر کردن به افکار منفی بردارید و در هر موقعیتی که پیش رویتان قرار میگیرد به وجه مثبت آن فکر کنید. از هر موقعیتی استفاده کنید. ممکن است جنبه های منفی ای وجود داشته باشد که باید بر آنها غلبه کنید اما به نتایج مثبت آن فکر کنید. این عادتی است که هر شخص آرزومندی باید بر آن غلبه کند.

  • ولخرجی بیش از حد

تمام آرزوها یک وجه مادی دارند. چه بخواهید به مسافرت بروید یا کسب و کارتان را راه بیاندازید، تبدیل به یک ورزشکار حرفه ای شوید و غیره. همه آنها نیازمند پول هستند. پول البته که عامل اصلی نیست اما عامل مهمی است و شما احتمالا نمیتوانید جلوی خود را از خرید چیزهایی بگیرید که تا یک سال دیگر از مد می افتند. رویاهای شما نیازمند پول خرج کردن هستند، مثل خرید لباسهای گران قیمت یا وسایل الکترونیکی اما تفاوت در آن است که وقتی پولتان را صرف آینده تان می کنید، سرمایه گذاری کرده اید. این نوع هزینه کردن اتلاف پول نیست. بنابراین قبل از خریدن آن ماشین جدید یا کنسول بازی جدید، خوب فکر کرده و پولتان را روی خودتان سرمایه گذاری کنید. سرمایه گذاری کردن بهتر از خرج کردن یا پس انداز کردن است. سود حاصل از آن بسیار بیشتر است.

  • فضای اجتماعی

فضای مجازی قاتل زمان است. گشتن در آن عادت بدی است و همچنین موقعیت خوبی برای آشنا شدن با افراد جدید و شرکای تجاری و کارآفرینان به جهت ارتقای خود و ایجاد ارتباطات جدید است. اما حالا آن را عادت بدی می نامیم چون افراد زیادی به هنگام کار کردن حواسشان را به آنها می دهند. چرا فکر میکنید بسیاری از شرکتها در حین کارکردن صفحه ورود شما به شبکه های اجتماعی را مسدود میکنند؟ زیرا اعتیادآورند و وقت شرکت  را تلف می کنند. این یکی از عادتهایی است که برای پیشرفت کردن و رسیدن به چیزهایی که میخواهید به آنها دست پیدا کنید، باید آن را کنترل کنید.

  • احساس راحتی کردن
حتما بخوانید:   ۷ روش برای الهام گرفتن در سخت ترین دوران زندگی

ممکن است وقتی کسی این مقاله را بخواند با خود تعجب کند. البته که احساس راحتی کردن خوب است اینطور نیست؟

خوب است زیرا از جایی که درآن هستید احساس رضایت دارید اما چیز بدی است چون نمیدانید چه مدت میتوانید راحت باشید و ممکن است شرایط عوض شود. و در این بین دیگر دست از تلاش کردن برداشته اید، دیگر خودتان را هل نمی دهید و دنبال رویایتان نمی روید. روزی متوجه می شوید که چقدر از وقتتان را صرف آرامش داشتن تلف کرده اید. منظور این نیست که هیچ وقت احساس راحتی نکنید. زیرا راحت بودن احساس خوبی است. منظور آن است که باید دنبال خواسته های خود بروید و دست از کار کردن برندارید. و بدانید که زمان مناسب برای احساس راحتی کردن چه زمانی است.

 

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف