۸ نکته نجات بخش برای زنده ماندن در لحظات سرنوشت ساز

8 نکته نجات بخش برای زنده ماندن در لحظات سرنوشت ساز
امتیاز به این post

 

 

دارید با خیال راحت شنا می کنید و لذت می برید … که ناگهان، تنها در عرض چند ثانیه، همه چیز تغییر می کند.

در همین چند ثانیه باید وضعیت خطرناکی که برایتان پیش آمده را ارزیابی کنید و عکس العمل مناسب را نشان دهید.

موقعیت های خطرناک زیادی وجود دارد که هر کدام از ما ممکن است در آنها گرفتار شویم و اگر دوست داریم زنده بمانیم، باید راه نجات در این موقعیت ها را یاد بگیریم.

البته امیدواریم که چنین شرایطی هیچ وقت برای شما پیش نیاید، ولی واقعیت این است که موقعیت های غیر عادی و خطرناک زمانی اتفاق می افتد که اصلا انتظارش را نداریم.

۱- اگر گرفتار امواج شدید دریا شدیم، چطور جان خود را نجات دهیم؟

متاسفانه دانستن فوت و فن شنا نمی تواند در محیطی مثل دریا ضامن امنیت شما باشد. اگر حس کردید گرفتار امواج شده اید و نمی توانید شنا کنید، بچرخید و خود را به پشت روی آب شناور کنید. به این ترتیب می توانید به بدن تان استراحت بدهید و نفس هم بکشید.

حتما بخوانید:   خصوصیاتی که چهره زنان را جوانتر نشان می دهد

۲- چطور خونریزی را متوقف کنیم؟

ورزشکاران، بویژه قهرمانان مسابقات مبارزه در قفس زیاد از این ترفند استفاده می کنند. اگر جایی از بدن تان برید آن را تمیز کنید، محل زخم را فشار دهید، و بعد از تمیز کردن دست های خود زخم را با یک لایه وازلین بپوشانید تا خونریزی آن متوقف شود. در صورت امکان محل زخم را با گاز استریل و چسب بپوشانید.

۳- چطور از گردباد دریایی نجات پیدا کنیم؟

معمولا توصیه می شود که در صورت وزیدن گردباد به زیرزمین برویم، ولی اگر روی آب بودیم باید چه کار کنیم؟ اگر روی دریا بودید و دیدید که گردبادی به طرف تان می آید، فورا در جهت عمود بر مسیر گردباد حرکت کنید تا از آن دور شوید.

۴- چطور در رودخانه ای پر از ماهی های پیرانا زنده بمانیم؟

اگر به آمریکای جنوبی سفر کردید و از بخت بد در یک رودخانه پر از پیرانا گیر افتادید، سعی کنید هیچ سر و صدایی ایجاد نکنید تا پیراناهای بیشتری به طرف تان نیایند. از آنجا که این ماهی ها در مناطق کم عمق آب زندگی می کنند، ضمن محافظت از دست و پای خود به سمت آب های عمیق تر و سردتر شنا کنید.

۵- چطور بدون سوزن زخم های بدن خود را بخیه بزنیم؟

اگر بریدگی عمیقی روی پوست تان ایجاد شد و به پزشک هم دسترسی نداشتید چه می کنید؟ سعی کنید با برش زدن لبه های یک نوار چسب و قرار دادن آن بر روی زخم، تا زمانی که به درمانگاه می رسید موقتا زخم خود را ببندید.

حتما بخوانید:   ۱۲ انتخابی که منجر به زندگی ای زیبا می‌شوند

۶- چطور از حمله یک فیل خشمگین نجات پیدا کنیم؟

اگر به یک فیل عصبانی برخورد کردید باید فورا برای نجات جان خودتان اقدام کنید. بعضی از کارهایی که می توانید انجام دهید عبارتند از:

  • رو به فیل قرار بگیرید و فریاد بزنید
  • به صورت زیگ زاگی بدوید
  • پشت اجسام بزرگ مخفی شوید

۷- چطور از تصادف با موتور جان سالم به در ببریم؟

دوچرخه سواران و موتورسوارها در تصادفات خیلی آسیب می بینند چون بین بدن آنها و محیط هیچ چیزی به عنوان محافظ وجود ندارد. اگر سوار بر موتور متوجه شدید که چند لحظه بعد تصادف خواهید کرد، این کارها را انجام دهید:

  • تا زمانی که سقوط نکرده اید دسته های موتور را محکم در دست نگه دارید
  • سر خود را پایین بیاورید و آرنج ها و زانوهای تان را کنار بدن خود نگه دارید
  • در لحظه برخورد بدن تان را رها کنید و در صورت امکان سعی کنید غلت بزنید و بچرخید

با این کارها، حداقل دچار بدترین نوع آسیب ها نمی شوید.

۸- چطور از حمله شیر کوهی (پوما) نجات پیدا کنیم؟

قاره آمریکا علاوه بر پیرانا، شیر کوهی هم دارد و ممکن است هنگام پیاده روی یا چادر زدن در طبیعت با این حیوان روبرو شوید. اگر این اتفاق برایتان افتاد ابدا فرار نکنید بلکه سعی کنید جثه خود را هر چه بزرگ تر نشان دهید تا پوما از شما بترسد. مثلا می توانید بایستید، زیپ کاپشن خود را باز کنید و آن را به طرفین باز کنید یا دست هایتان را بالا بیاورید.

 

حتما بخوانید:   ویژگی های یک زندگی کسل کننده و بی رونق

آیا برای شما هم موقعیتی پیش آمده که فقط یک لحظه برای تصمیم گیری وقت داشته باشید؟ به نظرتان مهم ترین نکته ای که همه ما باید برای زنده ماندن در شرایط خطرناک از آن اطلاع داشته باشیم چیست؟

 

 

 

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف