۷ استراتژی برتر برای دستیابی به اهداف

7 استراتژی برتر برای دستیابی به اهداف
امتیاز به این post

 

همه ما خواهان یادگیری روشها و استراتژی هایی هستیم که در رسیدن به اهداف کمک مان کنند. منظور از هدف هر نوع هدفی است نه فقط اهداف کاری یا مالی. برای دستیابی به اهداف تان باید علاقه مند به پیشرفت باشید و هر راهی را امتحان کنید.

انواع مختلفی از استراتژی های دستیابی به هدف وجود دارند که میتوانید در کتابها و مقالات آنها را پیدا کنید. هر استراتژی مناسب با یک هدف است و برای افراد مختلف استراتژی های متفاوتی وجود دارد.

همیشه یادتان باشد که تنها خواندن کافی نیست، شما باید این استراتژی ها را تمرین کنید.

استراتژی هایی برای کمک به دستیابی به اهداف فردی

  • هدفی که میخواهید به آن برسید را مشخص کنید. یک جمله در تعریف هدف تان بنویسید. تا زمانی که کاملا برایتان مشخص شود، روی آن کار کنید. وقتی هدف مشخص باشد، دستیابی به آن ساده تر می شود و حالا میدانید چه کاری باید انجام دهید. تفکر نامشخص میتواند به انگیزه تان آسیب بزند و شما را به مسیر غلطی هدایت کند. روی کاغذ آوردن هدف، آن را مشخص و معلوم می کند.
  • تعریف هدف تان را دم دست نگه دارید. هدف تان را بر روی تکه ای کاغذ بنویسید و کنار تخت تان نگه دارید. شبها قبل از خواب و صبح ها بعد از بیدار شدن، هدف تان را چند بار بخوانید.
  • با استفاده از قوه تخیل، هدف تان را تصویر سازی کنید. هر روز چند دقیقه هدف تان را تصویر سازی کنید. در ذهنتان تصور کنید به هدفتان رسیده یا در روند رسیدن به آن هستید.
حتما بخوانید:   ارباب ذهن خود باشید

سعی کنید تصویری شفاف در ذهن خود تصور کنید. اگر تصویرسازی کردن برایتان دشوار است، تمام تلاشتان را بکنید حتی اگر تصویر چندان واضح نباشد.

  • دیدگاه امیدوارانه داشته باشید. ذهنی باز و دیدگاهی امیدوارانه داشته باشید. چنین دیدگاهی باعث میشود نسبت به ایده ها و فرصتهای مفید هشیار باشید. دیدگاه امیدوارانه یعنی اینکه امید به موفقیت دارید و شک و تردید به ذهن خود راه نمی دهید.
  • اراده، انضباط و پشتکار. از نیروی اراده و انضباط فردی خود استفاده کنید تا بر روی هدفتان متمرکز باقی بمانید و برای موفق شدن تلاش کنید. اجازه ندهید عاملی حواستان را پرت یا شما را از هدفتان منحرف کند. انجام این کار آسان نیست اما ضروری است.
  • با وجود موانع ادامه دهید. حتی اگر مانعی بر سر راهتان وجود دارد یا پیشرفتی در خود نمی بینید، ادامه دهید. اجازه ندهید هیچ چیز شما را ناامید کنید. کسانی که پشتکار دارند موفق می شوند.

حتی کسانی که در رشته خود به موفقیتهای زیادی دست پیدا کرده اند، روزی شکست خورده اند اما اجازه نداده اند شکست آنها را زمین بزند. آنها بعد از افتادن، برخاسته اند.

  • قدرت در سکوت است. زیاد در مورد هدفی که دارید صحبت نکنید. به جای حرف زدن عمل کنید.

یاد بگیرید تا انرژی خود را به سمت دستیابی به هدفتان و نه صحبت کردن و پز دادن هدایت کنید.

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف