۸ اشتباهی که نباید در پیدا کردن عشق حقیقی تان مرتکب شوید

8 اشتباهی که نباید در پیدا کردن عشق حقیقی تان مرتکب شوید
امتیاز به این post

نتایج تحقیقات نشان می دهد که افراد به هنگام انتخاب شریک عشقی شان چندان دقت نمی کنند و وارد رابطه می شوند. حتی بعضی از آنها در رابطه هایی باقی می مانند که خیلی وقتها پیش باید تمام می شد. از نظر ۷۵ درصد از افراد پیدا کردن کسی که معیارهای آنها را در رابطه داشته باشد دشوار است. در این مقاله این موارد را شناسایی کرده و برایتان گردآوری کرده ایم. لازم نیست هر کسی یک شریک زندگی داشته باشد. اما برای کسانی که در پیدا کردن شریک زندگی خود مشکل دارند نکاتی را ارائه می دهیم.

 • سعی می کنید خودتان را فرد دیگری نشان دهید

معمولا افراد تحت تاثیر شریک عشقی خود قرار می گیرند و سعی می کنند خود را کسی که نیستند نشان دهند. برای آنکه رابطه موفقی داشته باشید، باید خود را بپذیرید و به اطرافیان تان نیز نشان دهید. از خودتان خجالت نکشید و تلاش نکنید تا آینه علایق و عادات دیگران باشید. بدین منظور ابتدا باید خودتان را خوب در اینه نگاه کنید و بشناسید و بدانید که در زندگی به دنبال چه می گردید.

 • استانداردهای خود را بسیار بالا یا بسیار پایین می گیرید

شما باید برای انتخاب شریک عشقی تان استاندارد وضع کنید اما گاهی اوقات آنها را بیش از اندازه بالا یا پایین وضع می کنید. اگر استانداردهایتان را بیش از اندازه پایین وضع کنید برای چیزی که میدانید شادتان نمی کند کوتاه می آیید. احساس افسردگی می کنید و میخواهید بلافاصله یک شریک عاطفی درست پیدا کنید اما این کار منجر به اشتباه می شود. اگر استانداردهایتان را خیلی بالا وضع کنید کسی نمیتواند به آنها برسد. شما به دنبال انسان بی عیب و نقصی می گردید و چنین انسانی وجود ندارد. شما باید به دنبال کسی باشید که خصوصیات لازم و ضروری برای برآورده کردن نیازهایتان را داشته باشد.

 • از قرار گذاشتن و ملاقات با افراد جدید می ترسید

انتظار نداشته باشید که با ملاقات کردن یک نفر عشق زندگی تان را پیدا کنید. قرار گذاشتن با دیگران کشمکشهای خود را دارد و برای اینکه بفهمید چه میخواهید باید تا حد ممکن جستجو کنید. اما با ملاقات کردن با افراد جدید متوجه می شوید که چه عواملی شما را آزار می دهد و حقیقتا به دنبال چه هستید. حتی اگر گاهی اوقات از جانب دیگران طرد شوید، درسهایی که یاد می گیرید برای آینده تان مهم خواهند بود

 • از اینکه احساساتان را به آنها بگویید واهمه دارید

شما رابطه تان را با کسی آغاز کرده اید و در میانه راه متوجه می شوید که بیشتر می خواهید. ایرادی ندارد که از احساسات خود به دیگران بگویید شاید آنها هم همین حس را نسبت به شما داشته باشند. حتی اگر نداشته باشند هم به جای شکنجه کردن خود و مخفی کردن احساساتتان، احساس خود را بیان کرده اید. اگر این اتفاق بیفتد رابطه تان قرار نبوده دوامی داشته باشد و نباید دلسرد شده و در عوض برای ماجراجویی بعدی خود را اماده کنید.

 • افراد حاضر در حلقه اجتماعی خود را نادیده میگیرید

گاهی اوقات افرادی در حلقه دوستان شما هستند که به ما توجه کامل دارند اما ما به آنها توجهی نمی کنیم. باید به دقت به دوستان خود توجه کنید و بفهمید چه کسی بدون اینکه شما به او توجه کنید همیشه متوجه شما بوده است. شاید شما برای آنها فقط یک دوست معمولی نیستید و آنها به شما احساس عاشقانه ای دارند. منظور آن نیست که آنها را مجبور به قرارگذاشتن با خود کنید بلکه با دقت به آنها نگاه کرده و سعی کنید از زاویه دید دیگری آنها را ارزیابی کنید.

 • علایق مشترکی ندارید

ممکن است نتوانید علایق دقیقا مشترکی با شریکتان داشته باشید اما خوب است که حداقل در برخی از آنها با هم مشترک باشید. برای مثال، اگر آنها دوست دارند همیشه در خانه باشند، و شما دوست دارید کل روز را بیرون باشید، این موضوع مشکل ساز خواهد بود. شما حتما باید در برخی موارد اشتراک علاقه داشته باشید تا بتوانید با یکدیگر وقت بگذارنید. این امر به شما عاملی برای پیوند بیشتر می دهد که نه تنها برای شروع رابطه اهمیت دارد بلکه برای سالها بعد که میخواهید تشکیل خانواده دهید نیز مهم می باشد.

 • احساس احترام یا با ارزش بودن نمی کنید

مهم است که شریک زندگی تان به شما و انتخابهایتان احترام بگذارد. آنها نباید پشت سر شما صحبت کنند یا شغلتان را مسخره کرده و بگویند چقدر تصمیمات احمقانه ای می گیرید. این نوع رفتار توهین آمیز و مایه بی احترامی است. برای همین باید شریکی پیدا کنید که به اهداف شما علاقه مند بوده و در هر انتخابی که می کنید شما را حمایت کند.

 • خودتان را دوست ندارید

این یکی از مهمترین گامهاست زیرا اگر خودتان را دوست نداشته باشید نمیتوانید انتظار داشته باشید که دیگران هم شما را دوست داشته باشند. بدین منظور باید به نقاط قوت و ضعف خود نگاه کنید و ببینید چطور میتوانید آنها را ارتقا دهید. شما نباید تنها روی نقاط ضعف خود تمرکز کنید و نمیتوانید انتظار داشته باشید که با شما با احترام رفتار کنند.

حتما بخوانید:   ۸ دلیل برای دوست داشتن دشمنان

فواید یک رابطه موفق

 • رشد فردی: هر فردی وقتی کسی را داشته باشد که از دیدن موفقیتهایش شاد شود نسبت به خود احساس اطمینان می کند. حتی اگر شکست بخورید میدانید که کسی را دارید که از شما حمایت کرده و کمک کند تا روی پاهای خود بایستید.
 • حس هدفمندی: وقتی در یک رابطه عاشقانه و متعهد هستید، دوست دارید تا هر چه دارید برای شریکتان بدهید. این کار حس هدفمندی و رضایت به شما می دهد زیرا میدانید فقط تنها شما نیستید بلکه باید به دیگران نیز کمک کنید.
 • کاهش استرس: تصور کنید یک روز کاری بد را گذرانده اید و به خانه می روید تا شریک عشقی تان را ببینید. آنها میتوانند شما را آرام کرده و برای مدتی حواستان را از چالشهای موجود پرت کنند.

 

 

 

از سراسر وب

 • کارخانه ظروف یکبارمصرف