۸ تفاوت مابین مردان و زنان که تعداد کمی از آن مطلعند

8 تفاوت مابین مردان و زنان که تعداد کمی از آن مطلعند
امتیاز به این post

انسانها و شامپانزه ها بیشتر به یکدیگر شبیه هستند تا مردان و زنان به هم. این موضوع کاملا نادرست است. در واقع مردان و زنان ۹۹٫۷ درصد با هم شباهت دارند. اما همین ۰٫۳ درصد تفاوت ،ما را از یکدیگر متمایز می کند. در زیر به هشت موضوع علمی که در رابطه با ۰٫۳ درصد اختلاف کشف شده اشاره میکنیم. با خواندن این مقاله متوجه می شوید چرا مردم زمانی تصور می کردند که بدن زنان به گونه ای طراحی نشده که بتوانند سوار قطار شوند.

 • زنان زمان بیشتری را در دستشویی سپری میکنند

ممکن است بپرسید چرا شوخی های زیادی در مورد مدت زمان ماندن مردان در دستشویی ساخته شده است؟ به نظر می رسد مردان برای تنها بودن و فکر کردن به مشکلات زندگی زمان بیشتری را در دستشویی میگذرانند. آنها در دستشویی کتاب میخوانند، در اینترنت گشت می زنند و از سکوت و تنهایی لذت می برند. اما زنان داستان دیگری دارند. برخی تفاوتها در بدن آنها، از جمله انتخابهای غذایی و عوامل دیگر، منجر به مشکلات روده ای و یبوست مزمن می شود.

 • مردان دندانهای بزرگتری دارند

بله به نظر می رسد دندان نیز جنسیت دارد. در تحقیقی که بر روی ۵۰۰ نفر انجام شده دانشمندان متوجه تفاوتهایی در دندانهای بالایی و پایینی زنان شده اند. حتی اگر آرواره تنها قسمتی از یک جسد باشد که سالم باقی مانده باشد میتوان جنسیت را از روی آن تشخیص داد. مردان در مقایسه با زنان دندانهای بزرگتری دارند.

حتما بخوانید:   افزایش دما اشتهای حشرات را زیاد می‌کند

 

 • انگشت اشاره زنان تقریبا برابر با انگشت حلقه آنهاست

به دستان خود نگاه کنید. دو صحنه  مختلف را ممکن است ببینید :

 • انگشت حلقه شما بلندتر از انگشت اشاره تان است
 • انگشت حلقه و اشاره تقریبا هم اندازه می باشند

اگر گزینه یک درست است شما مرد هستید. اگر گزینه دو درست است شما زن هستید. گفته می شود که قبل از تولد، استروژن و تستوسترون عامل کنترل گر ژنها هستند و طول انگشتان را مشخص می کنند.

 • مردان مژه های بلندتری دارند

اولین چیزی که مردان باید به خاطر آن تشکر کنند وجود سطوح بالاتر تستوسترون است. این هورمون مسئول رشد انواع موهای بدن است. این هورمون نه تنها باعث بلندی موها می شود بلکه باعث پرپشت تر و ضخیم تر شدن آن می شود. دوم، مردان چشمان کوچکتری دارند. چشمان کوچکتر و مژه های پر پشت تر فرمولی طلایی می سازد که نتیجه آن مژه هایی زیباتر و جذابتر می شود. و در آخر مردان از ریمل استفاده نمی کنند. با آنکه این وسیله آرایشی در زمانی که میخواهید زیبایی چشمان خود را افزایش دهید مفید می باشد، باعث سستی مژه هایتان می شود.

 • زنان کندتر از مردان عاشق می شوند

صرف نظر از آنکه چه چیزی عشق را تحریک می کند، مغز یا قلب یا هورمونها، زنان معمولا کندتر از مردان عاشق می شوند. تحقیقات علمی نشان می دهند که بیش از ۲۵ درصد از مردان بعد از یک تا چهار قرار عاشق می شوند در حالیکه ۱۵ درصد از زنان به این نتایج می رسند. باز هم می گویید مردان موجودات رمانتیکی نیستند؟

 • بوی بدن مردان مجرد متفاوت است

روشهای مختلفی برای فهمیدن اینکه مرد مورد نظر شما اکنون در رابطه با شخصی دیگر است یا نه وجود دارد. برخی از این شیوه ها بسیار تکراری و خسته کننده اند. مثلا میتوانید انگشت حلقه او را ببینید یا وضعیت او را در شبکه های اجتماعی اش چک کنید.  اما به شما پیشنهاد می کنیم او را بو کنید. نگران نباشید این پیشنهاد بر اساس مطالعه ای ارائه شده که می گوید  بوی بدن مردان مجرد تندتر است. عامل اصلی در این جا تستوسترون است. اما برخی از متخصصان دیگر می گویند بیماری و رعایت نکردن بهداشت نیز میتواند در این موضوع دخیل باشد.

 • زنان بیشتر از مردان کابوس می بینند

خواب زنها به سه گروه اصلی دسته بندی می شود : تحت تعقیب قرار گرفتن، تهدید شدن جانشان و از دست دادن عزیز. بیدار شدن در نیمه های شب با قلبی که تند می زند تجربه ایده آلی نیست و برای همین است که باید روشی جالب برای مقابله با این مشکل پیدا کنید. سعی کنید وقتی بیدار می شوید خوابتان را بهتر تمام کنید.

 • مردان کمتر سراغ پزشک می روند

آیا باور میکنید که مردان بیشتر از دکتر رفتن حاضرند کارهای خانه مانند تمیز کردن دستشویی، خرید کردن، یا حتی چمن زدن را انجام دهند؟ بله جالب است. در حدود ۴۰ درصد از مردان می گویند وقتی بچه بودند به آنها گفته شده که مردان درباره سلامتی خود شکایت نمی کنند. برخی از مردان نیز احساس شرمساری می کنند و نمیخواهند توسط دیگران قضاوت شوند، حتی اگر حرفه شان باشد. گاهی وقتها هم دوست ندارند بدانند که مشکلی دارند و باید سبک زندگی خود را عوض کنند.

 • برخی از متخصصان بر این باور بودند که بدن زنان برای مسافرت با قطار طراحی نشده است
حتما بخوانید:   چرا بوی باران و خاک مرطوب اینقدر خوب است؟

مسافران قطار مجبور بودند روی صندلی های چوبی بنشینند که تکانهای شدیدی می خورد. در سال ۱۸۷۰ یکی از متخصصان نوشت : اگر زنی یک روز قبل از پریود شدن سوار قطار بشود، احتمالا دفعه بعد پریود او به تاخیر خواهد افتاد. همچنین ممکن است دچار انحنا یا دررفتگی مثانه شود.

منبع: brightside.me

 

از سراسر وب

 • کارخانه ظروف یکبارمصرف