۱۰ نکته که پیش از ازدواج باید بدانید

10 دلیل اشتباه برای ازدواج
10 دلیل اشتباه برای ازدواج
امتیاز به این post

ازدواج یکی از مهمترین تصمیم های هر فرد در زندگی است که به راحتی میتواند آینده خود و یک نسل را تغییر دهد. بارها در مورد فواید ازدواج از دیگران و رسانه و بزرگان فامیل چیزهایی شنیده ایم اما آیا باید به هر طریقی به این فواید دست یافت؟ آیا هر ازدواجی این فواید را با خود به همراه دارد؟ اگر هنوز ازدواج نکرده اید یا در شرف ازدواج هستید نکات زیر را حتما مطالعه کنید تا بتوانید از خطاهای ممکن از ازدواج آینده اتان جلوگیری کنید.

۱- به قصد اصلاح، تغییر و یا هدایت با کسی ازدواج نکنید و فراموش نکنید ازدواج مؤسسه ی تغییر رفتار نیست!
قبل از بله گفتن؛ چشم تان را خوب باز کنید ببینید آیا با همین #خواستگار (منتخب) تان بدون هیچ تغییر و اصلاحی در رفتارش، عقایدش، وضع علمی، مالی و خانوادگی‌اش می توانید زندگی کنید یا نه؟ و بر مبنای همین الان، نه تصویر ذهنی تان که می خواهید در آینده ایجاد کنید و یا بسازید، کاملا” واقع بینانه، تصمیم بگیرید.

۲- از سر ترحم، کمک و دستگیری با کسی ازدواج نکنید!

۳- از سر طمع، تفاخر و پُز دادن و مشهور شدن، با کسی ازدواج نکنید! چون احتمال فریب و سرخوردگی تان افزایش می یابد.

۴- برای انتقام (از دیگری)، تسویه حساب، حالگیری و یا رقابت و کِنف کردن دیگری با کسی ازدواج نکنید! ازدواج تصمیمی ژرف، بنیادی، تأثیرگذار، همه جانبه نگر و مستمر است.

۵- از سر عجز، فرار و یا با تئوری “از این ستون تا اون ستون فرجی است” ازدواج نکنید! بلکه با تدبیر و اعتماد به نفس مشکل تان را ابتدا حل کنید.

حتما بخوانید:   6 دلیل برای آنکه باید چند ماه بعد از ازدواج به ماه عسل بروید

۶- اگر اهل استخاره اید! در امر ازدواج صرفا” با استخاره تصمیم نگیرید! استخاره قبل از این که بررسی دقیق و همه جانبه ای داشته باشید، توصیه نمی شود و لذا آن، آداب و پیش شرط های خاص خود را دارد. حتما” در این خصوص با یک کارشناس دینی آگاه مشورت کنید.

۷- بر اساس ذهنیات و طرح واره های فامیلی و سنتی و برای تکمیل تیم یا گروه عروس ها یا دامادهای فامیل با کسی ازدواج نکنید!!
(این به فلانی و فلانی میاد، این سهم ماست و … هم تیپ و…)

۸- قبل از انتخاب همسر، خودخواه باشید و بعد از #ازدواج فداکار و دیگرخواه.
البته واقع بینانه و متناسب با شناخت از خود و دیگری تصمیم بگیرید. اما هر ویژگی و خواستی که برای تان مهم است قبل از ازدواج، در انتخاب تان مدنظر قرار دهید.

۹- از ازدواج با افراد خرافاتی و دارای عقاید عجیب غریب خودداری کنید.

۱۰- معمولاً علاقمندی های یک طرفه ی دختر خانم ها، بی ثمر است و از عوامل اساسی و مؤثر در کاهش تدریجی شانس ازدواج آنان به شمار می رود.

 

در نهایت فراموش نکنید ازدواج هدف زندگی شما نیست، اما یکی از مهمترین کارهای زندگی شما خواهد بود. پس عجله نکنید، بر روی خودسازی خودتان و ارتقاء عزت نفس خود کار کنید و فراموش نکنید برای رسیدن به آرامش در ازدواج باید اول با خودتان به آرامش رسیده باشید. مطمئنا کمی صبر و عاقلانه رفتار کردن نتایج بسیار شیرینی در زندگی آینده شما به بار خواهد آورد.

نویسنده: با کمی تخلص، دکتر انصاری مشاور خانواده و ازدواج

حتما بخوانید:   چگونه یک دختر را عاشق خود کنیم؟

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف