۷ عادت روزانه که معده شما را از بین می برد

7 عادت روزانه که معده شما را از بین می برد
امتیاز به این post

قهوه نوشیدن با شکم خالی باعث افزایش سطح اسید معده و نفخ کردن می شود. این تحقیقات جدید نیستند اما عادات دیگری وجود دارد که میتواند دستگاه گوارش شما را تخریب کند و ما نسبت به آنها بی اطلاعیم. در زیر به هفت نمونه از عاداتی که برای معده مخربند اشاره میکنیم.

  • نوشیدن آب پرتقال با شکم خالی

اگر عادت دارید که روز خود را با نوشیدن آب پرتقال شروع کنید، انتخاب خوبی نیست. خوردن مرکبات با شکم خالی باعث افزایش تولید اسید و دل درد، حالت تهوع، نفخ و سوزش معده می شود. به علاوه فروکتوز موجود در میوه ها در صورتی که آنها را قبل از غذا میل کنید دستگاه گوارشتان را کند میکند. نوشیدن آب پرتقال باعث صدمه دیدن به باکتری های مفید معده می شود.

  • شستن ظرفها با اسفنج

متخصصان توصیه می کنند که از یک مسواک پلاستیکی یا سیلیکونی برای شستن ظرفها استفاده کنید زیرا وقتی از آنها استفاده نمی کنید راحتتر خشک می شوند. اسفنج برای مدت طولانی خیس می ماند و باکتری ها روی آن رشد میکنند. تمیز کردن مسواک نیز راحتتر است و میتوان هفته ای یک بار آن را در ماشین ظرفشویی گذاشت.

  • گذاشتن ظرفهای کثیف در ماشین ظرفشویی

متخصصان می گویند بعد از اینکه ماشین ظرفشویی خود را پر کردید باید آن را روشن کنید. باکتری ها تا چهار روز بر روی ظرفهای کثیف باقی می مانند و باید جلوی انتشار آنها را بگیرید. باکتریها تا دمای مشخصی دوام می آورند و ماشین ظرفشویی آنها را با آب داغ از بین می برد اما اگر ماشین تان قدیمی است بهتر است جلوی هر ریسکی را بگیرید.

  • جایگزین کردن غذا با سالاد

سالادهای گیاهی جایگزین مناسبی برای غذا نیستند با آنکه ویتامین های زیادی دارند. سالاد پروتئین ندارد و کمبود آن باعث ضعف عملکرد بدن می شود. همچنین خوردن غذای سرد برای معده ضرر دارد. غذای سرد زمان بیشتری برای هضم می برد که منجر به بروز مشکلاتی می شود. به علاوه اگر نگران معده خود هستید و میخواهید مانع از نفخ و گرفتگی آن شوید باید بیشتر غذاهای گرم بخورید.

  • خوردن کشک و ماست در شب

کشک و ماست اگر در شب خورده شوند  گوارش شما را خرابتر می کنند. متخصصان هندی می گویند افرادی که اسید معده آنها زیاد است یا رفلاکس اسید دارند نباید کشک و ماست بخورند زیرا دستگاه گوارششان را خسته کرده و باعث یبوست می شوند.

  • آدامس جویدن مداوم

محققان می گویند مرتبا جویدن آدامس باعث درد آرواره و اسهال می شود. استفاده از یک عدد آدامس در روز برای بدن کافی است

  • خوردن چند نوع میوه مختلف به طور همزمان

آیورودا خوردن هم زمان چند میوه را توصیه نمی کند زیرا هر میوه اسید خاص خود را دارد. ترکیب کردن این اسیدها برای معده خطرناک است. هر میوه با سرعت مختلفی هضم می شود و اگر دچار نفخ معده هستید بهتر است از خوردن سالاد میوه پرهیز کنید.

حتما بخوانید:   ۷ ماده طبیعی که باعث درخشش پوست شما می شوند

 

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف