۸ ترفند صبحگاهی برای سوزاندن چربی های شکم

8 ترفند صبحگاهی برای سوزاندن چربی های شکم
امتیاز به این post

 

 

خیلی از افراد به کنترل وزن خود اهمیت می دهند، اما به نظر می رسد مهم ترین مشکل چاقی شکمی باشد. در واقع از نظر متخصصان بهداشت، مسئله این نیست که وزن شما چقدر است بلکه مهم این است که چقدر چربی شکمی دارید. چربی اضافه منجر به بسیاری از بیماری های جدی مانند دیابت، حملات قلبی و افسردگی می شود.

پس با ما همراه باشید تا با چند ترفند آسان صبحگاهی برای خلاص شدن از چربی های شکم آشنا شویم.

۱- عجله نداشته باشید

اگر صبح ها برای رسیدن به محل کار یا مدرسه عجله داشته باشید ممکن است دچار استرس شوید. در این صورت هورمون کورتیزول، که مسئول کنترل این فرایند است، در بدن شما افزایش می یابد. تحقیقات نشان داده است که کورتیزول باعث تجمع چربی در قسمت میانی بدن خواهد شد.

۲- کمی ورزش کنید

ورزش یکی از بهترین راه های کاهش وزن است و علاوه بر این ورزش کردن در صبح نشاط و انرژی شما را هم افزایش می دهد. اضافه کردن چند تمرین مقاومتی به ورزش صبحگاهی می تواند به کاهش چربی شکمی کمک کند.

۳- پروتئین و فیبر را در صبحانه خود بگنجانید

مطالعات نشان داده است که افزایش مصرف پروتئین منجر به کاهش چربی شکم می شود. سعی کنید گوشت، ماهی، تخم مرغ و لوبیا را در وعده صبحانه خود قرار دهید. در یک پژوهش دیگر هم مشخص شده است که افزایش فیبر دریافتی بدن تاثیر مثبتی در سوزاندن چربی های شکم دارد. کلم بروکلی و بذر کتان از گزینه های مناسب سرشار از فیبر برای وعده صبحانه هستند.

حتما بخوانید:   ۱۰ گیاه آپارتمانی زیبا که می توانند شما را مسموم کنند

۴- به جای آب میوه، آب بنوشید

خیلی از افراد دوست دارند همراه صبحانه خود آب میوه بنوشند، ولی باید بدانید که آب میوه ها پر از فروکتوز مایع هستند و مصرف هر روزه آنها می تواند منجر به افزایش چربی شکمی شود. مطالعات نشان می دهد که نوشیدنی های حاوی شکر هم باعث افزایش چربی در کبد می شوند. بنابراین سالم ترین گزینه، نوشیدن آب خالی است.

۵- چای سبز بنوشید

نوشیدن یک فنجان چای سبز در ابتدای صبح ایده بسیار خوبی است. چای سبز حاوی کافئین و آنتی اکسیدانی به نام اپی گالوکاتکین گالات (EGCG) است. آزمایشات نشان داده اند که EGCG می تواند در از بین بردن چربی شکم موثر باشد.

۶- ناهار خود را از خانه بردارید

با این کار کنترل بیشتری بر میزان کالری دریافتی تان در طول روز خواهید داشت. وقتی ناهار بیرون را می خوریم به احتمال زیاد کالری بیشتری از آنچه که خودمان می خواهیم مصرف می کنیم.

۷- به اندازه کافی بخوابید

مطالعات نشان می دهد که عدم خواب کافی منجر به افزایش وزن می شود، که بخشی از آن هم ممکن است شامل چربی شکمی باشد.

۸- پیاده یا با دوچرخه به محل کار خود بروید

ورزش های استقامتی از بهترین راه ها برای سوزاندن چربی شکمی هستند. بنابراین به جای استفاده از اتوبوس یا خودرو شخصی، خیلی بهتر خواهد بود که با دوچرخه به محل کار یا مدرسه خود بروید.

 

شما از چه روش هایی برای خلاص شدن از شر چربی شکم استفاده می کنید؟

 

از سراسر وب

  • کارخانه ظروف یکبارمصرف